| anonim_4396 a întrebat:

am gasit prin dulap o pastila de viagra, e ambalată totul safe. Daca iau jumatate de pastila fara un control inainte, fiind curios care ar fi diferenta facand sex cu si fara ea ar fi bai mare? Am citit prospectul pe net si nu am nicio contradindicatie din ce spune acolo

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

La varsta ta, rezultatul unui astfel de experiment, cel mai probabil va fi... neconcludenta. Si asta datorita faptului ca acea pastiluta albastra numita ''Viagra'' de fapt si in mod real este un medicament care are rolul sa stimuleze si sa sustina o activitate foarte intensa a inimii o perioada de cateva zeci de minute.

Sildenafilul.dacă nu ai nevoie de el nu are efecte asupra circulaţiei de la nivelul penisului. Are doar un efect uşor vasodilatator, dar în altă parte.