| Andrei_Adela_1996 a întrebat:

Am nevoie de ajutor.
Am avut menstruație acum 2 săptămâni, și m-a mai durut câteva zile.
Iar acum 3 zile am făcut dragoste cu iubitul meu. Și ieri am văzut o scurgere maronie pe chilot și m-am speriat.
I-am spus mamei și mi-a zis că e posibil sa fie o dereglare hormonala, însă am citit pe internet și e posibil sa fiu însărcinata.
Țin să spun că am 15 ani și jumătate și am mai avut relații intime și înainte, dar mereu ne-am protejat.
Oare o dereglare hormonala, sarcina sau ceva mai grav?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sarcina se poate forma NUMAI/DOAR daca ajunge sperma in vagin in timpul celor 4-5 zile apartinatoare PERIOADEI FERTILE. Fara sa prezinti date precise privind ciclul tau menstrual, cum ar fi : prima zi a ultimei menstruatii avute, tipul ciclului menstrual de a fi REGULAT sau NEREGULAT, lungimea ca numar de zile a ciclului menstrual, (nu a menstruatiei), data exacta a contactelor sexuale intretinute, pentru a se putea efectua o analiza exacta si cat mai corecta. Doar asa vei putea primi un RASPUNS cert si nu doar niste simple presupuneri sau pareri subiective, lipsite de orice valoare. Multa sanatate!

| raMLesS a răspuns:

La 15 ani? Vai de capul vostru.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vaginul se curata de la atatea contacte sexuale. E posibil sa ti se mai intâmple, si de ce ma rog nu te-ai protejat?

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Esti in perioada de Ovulație, asta indica cele 2 săptămâni trecute dupa ciclu, plus secretia aceia. Fa-o tot timpul protejat. Nu ai cum sa fii însărcinată. E normal, nu mai îți fa griji