| Mariia233 a întrebat:

am o intrebare.ce as putea lua in afara de postinor dupa contactul sexual pentru ca sunt foarte nesiigura ..mentionez ca am luat postinor acuma 3 saptamani si de aceea nu mai vreau sa iau.Dau funda si vot.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Absolut nimic. daca ai luat Postinor in urma cu 3 saptamani, nu ai voie sa iei nici un fel de preparat hormonal sau contraceptiv.

| Ea12345 a răspuns:

Nimic. Te vei deregla total. Trebuia sa fii mai atenta. Ce s-a intamplat asa urgent? S-a rupt?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU mai ai voie să iei "pilula de a 2-a zi" timp de încă 5 luni ( de acum înainte )!

TREBUIA să folosiţi prezervativul!

Vezi răspunsurile pe care ţi le-am dat anterior.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.

| dreamgirl94 a răspuns:

Du-te fetito si pune-te pe antibebe ca iti bati joc de corpul tau asa...foloseste prezervative, spermicide, e chiar atat de greu? eu folosesc si anti si prezervativ ca sa fiu sigura. daca nu poti avea o relatie sexuala safe mai bine abtine-te pentru ca o sa vina vremea cand o sa vrei un copil si n-o sa mai poti