| AmeliaD a întrebat:

am o intrebare.
Dupa parerea voastra exista prietenie intre o fata si un baiat fara a exista atractie?
Dar intre o fata si fostul ei crush? Chiar daca crede ca nu mai simte absolut nimic.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Da, cunosc cazuri și chiar și eu am avut o experiență așa.
Și da și a 2-a situație e posibilă, și eu am avut un tip de care mi-a plăcut un pic, da crecă mai mult atracție ușoară și acum nu mai am nicio atracție pentru el și am fost prieteni după și nu mai simt nimic

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Ești așa sigură?
Prietenie înseamnă cum sunt 2 prieteni de același sex heterosexuali, daca te duci acum la el nu prea cred că o să te refuze daca vrei sa faci sex cu el.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, sunt sigură.

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poate exista atractie intre un baiat si o fata, chiar daca sunt doar prieteni.

Nu intre o fata si fostul ei crush! Odata ce este un "fost" inseamna ca nu exista sentimente si nu exista nimic.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Exista prietenie intre fete si baieti, cu sau fara atractie.
Dar acolo unde e vorba de un fost crush sau fosta "iubire", e mai greu sa fie prieteni, poate doar daca atractia a fost de mult, de exemplu acum 2-3 ani, iar ei s-au maturizat/schimbat mult intre timp. Poate exista si cazuri in care pot fi prieteni si fara sa treaca zeci de ani si etape de maturizare, daca au incheiat relatia de comun acord, si nu aveau ce sa isi reproseze.

| lpavel a răspuns:

DA, poate exista o prietenie simpla fara atractie intre un baiat si o fata! DAR cu timpul cand se vor cunoaste mai bine sansele sunt foarte mari sa devina mai mult decat niste amici happy Cat despre fostul? E imposibil asa ceva- e doar parerea mea! happy

| AmeliaD explică (pentru lpavel):

Nu ma refer la fostul iubit, ci la fostul crush( cel pe care l ai placut)

| lpavel a răspuns (pentru AmeliaD):

Ce dracu mai e si aia atunci? baga-mi-as in romgleza voastra!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AmeliaD):

Ce înseamnă cuvîntul crush? Dă ne traducerea

| AmeliaD explică (pentru lpavel):

Crush= tip pe care il placi
Fost Crush= tip pe care l ai placut.

| AmeliaD explică (pentru CristiDinBucuresti):

Crush= tip pe care il placi
Fost Crush= tip pe care l ai placut in trecut

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AmeliaD):

Multumesc pentru traducere.

| SG1995 a răspuns:

Da normal că se poate, sunt oamenii de sex opus între care nu există "chimie"/atracție în ciuda acestui lucru sunt buni prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred, cel puțin unul din ei vrea.