| ProblemeDeViata a întrebat:

Am o problema gigantica! Am un coleg care presupun ca este gay, intr-o tabara mi-a zis sa dorm cu el in pat si acum ca a inceput scoala ma tot ia de gat ( dar nu ca prietenii, ma ia si trage inspre el si se uita la mine in ore ), ba chiar m-a luat in brate. Prietena mea deja a observat lucrurile astea. Fetele mereu fac misto de el si mai toata lumea zice ca este gay, dar este si un tip sensibil cu putini prieteni. Si ma rog mai face unele chestii cum ar fi, uneori ma ia de mana in timpul orelor sau da sa ma ia in brate [ cam des ce este drept ]. Credeti ca incearca sa fie prietenos sau chiar este gay? Adica el imi este prieten destul de bun, dar nu vreau sa ma paraseasca prietena si sa zica lumea de mine ca sunt si eu. sad

Răspuns Câştigător
| qMiruq a răspuns:

Gândeşte pozitiv, poate aşa îşi arată el afecţiunea faţă de tine şi cum ai menţionat şi că are prieteni puţini şi lumea îl consideră aşa, poate ăsta e felul lui de a-ţi mulţumii că eşti lângă el. Discută cu el pe tema asta şi de ce nu, încearcă să-i găseşti o iubită, aşa îi reabilitezi şi imaginea şi va fi ok.
Multă baftă! kiss

2 răspunsuri:
| ILoveMI a răspuns:

Parerea mea nu este sa faci glume ci sa ii explici clar ca tie nu iti plac genul asta de apropieri. Scurt si la obiect. Nu ii spune ca e ceva legat de orientarea ta sexuala ci pur si simplu nu iti e comfortabil.
Si cand mai face gesturi de genul asta, te tragi discret si gata.
Nu e cazul ca il pui in colimator si mai mult decat e deja.

| AlinaBuc a răspuns:

Mari sanse sa fie dar ca sa nu-l respingi brutal si sa pierzi relatia de amicitie cu el spune-i pe un ton frumos nu rastit "frate nu ma mai lua asa in brate ca o sa creada lumea ca suntem gay" adica nu-l acuza direct de homosexualitate "nu ma mai lua in brate ca nu-s gay ca tine". asta nu