| anonima20023007 a întrebat:

Am o problema. Imi place de un baiat dar nu stiu daca si el ma place. O colega ia spua si el a zis ca nu ii pasa. Dar se comporta cu totul diferit. Ne intalnim de cateva.ori pe zi si am inceput sa ne salutam din nou pentru ca noi vorbisem inainte ca colega mea sa ii spuna dar de atunci ma ignora... sfat va rog! Dau funda

Răspuns Câştigător
| Atlas33 a răspuns:

Ma gandesc ca ar trebui sa reechilibrezi balanta, el deja stie ca,, mergi in maini in urmalui,, si se comporta ca atare, ai vazut cocosii aia tantosi in gradina inconjurati de 34 de gaini,ei bine tu nu ai facut altceva decat sa lasi jocul in mainile lui, ori te strange bine in pumni sau deschide palmele si te lasa sa cazi. Nu va face asta, e prea mare jocul asta pentru el, si de obicei baietii in situatiile astea nu stiu sa-si pastreze avantajul, dealtfel el nu mai vede niciun interes in privinta ta atata timp cat te vede ca o gaina lesinata ce-si da si suflul pentru a-i sta in preajma.Pentru el acum, tu esti un vis realizat, chiar daca nu te-a sarutat, atins privit si marturisit dragostea de tine, imaginea ce-i chinuie noptilele..se multumeste doar cu ideea ca tu il placi si asta il face,,CEZAR,,dar fara CLEOPATRA.I-ati jocul inapoi,inceteaza sa-l mai saluti,nu-l mai privi si evita sa-i mai apari in cale. fugi de el cateva zile,cat poti tu, cat te lasa inima sau calca si pe ea putin, astfel il vom aduce cu picioarele pe pamant, va crede ca ti-ai schimbat parerea sau ca ai pus ochii pe altul si el ca fraierul s-a plimbat aiurea in tramvai tantos prin fata ta. Dupa aceasta pauza, il vei aborda atunci cand vei vedea scanteiele iubirii sarandu-i din priviri si-i vei spune ca cineva i-a soptit ca el te place mult..Vei vedea ce va iesi de-acolo, din situatia data, moment din care va trebui sa supravietuiti..sa-mi povestesti.

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai poate nu mai vrea o relatie cu tine. Daca te ignora fai la fel. Zau asa.

| RebecaTheNinjaGirl a răspuns:

Daca de cand i-a spus ca il placi te ignora, inseamna ca el chiar te place. Probabil ii este frica sa nu rada cineva de el (daca e prima data). Mie mi-a spus un coleg ca ma place si sa ne cunoastem mai bine. Asteapta sa faca el primul pas. Sper ca te-am ajutat. Daca mai ai intrebari spune-mi :*