| GeorgianaGeo1 a întrebat:

Imi place de un baiat de la mine din scoala. Pe ask.fm i-am pus o intrebare : daca o fata te place, cum ai vrea sa iti spuna sau sa iti arate? (cu anonim) si el a raspuns : sa fie sincera si sa imi zica pe chat. si asa am facut. I-am zis pe chat si m-a intrebat daca vreau sa merg in oras cu el si am iesit mult mai tarziu pentru ca s-au ivit unele probleme. Cand am iesit, a incercat sa ma ia de mana dar eu am tinut mana in buzunar. Nu stiu ce sa cred. La scoala doar ne salutam, pentru ca ne intalnim in fuga. Ma baga mereu in seama pe facebook si vorbim foarte mult. Se comporta foarte frumos cu mine. Credeti ca ma place sau face astea doar din amicitie? Ajutoor :3!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Se vede clar ca te place. LA scoala probabil se simte putin intimidat de prezenta prietenilor tai sau ai lui deci nu te lasa influentata. Continua sa vorbesti cu el, fii si tu mai deschisa adica lasa-l sa te ia de mana macar altfel va crede ca tu nu simti la fel si ca vrei doar o relatie amicala.

| mona a răspuns:

Probabil te place, data viitoare sa nu il mai respingi

| Sxx a răspuns:

N-ai facut tocmai bine... El a vrut sa te tina de mana si tu n-ai facut nimic, data viitoare sa nu mai faci asa.
Este evident ca te place.happy Daca nu ar fi fost asa nu te-ar mai fi chemat in oras si nu ar mai fi facut gesturile acelea.
Baftă!

| gmbod1 a răspuns:

Auleu cum sa tii mana in buzunar nu puteai sa o scoti ah? te place mha dar la cum faci tu...ce vrei sa faca baiatu

| casian_6565 a răspuns:

Pentru el poate e mai usor sa se exprime in scris dar atunci cand te vede poate devine putin timid si nu stie ce sa faca, arata-i si tu putina dragoste ia-l in brate si vezi ce urmeaza!

| CostaMate a răspuns:

Pai nu stiu voiam sa spun ceva mai oribil dar in fine; baiatul daca te respecta si a vrut sa faca un gest frumos si tu l-ai respins cum ti se pare asta, vorbesti mult cu el pe fb si totusi cand te intalnesti cu el il tratezi cu indiferenta. Mie asta mi-ai dat de inteles, ai incercat sa il iei in brate? nu sarutat si alte chestii, ceva simplu ( ori esti prea timida, ori nu vrei nimic de la el si iti bati joc )

| GeorgianaGeo1 explică (pentru CostaMate):

Sunt prea timida. si da, dar mai mereu sta in clasa si nu prea il prind pe hol... dar recent a zis ca vrea o imbratisare de la mine si acum e mai bine pentru ca stiu ca nu o sa ma respinga, pentru ca imi era frica de reactie.