| JustAGirl0101 a întrebat:

Am o problema- recent mi-am dat seama ca nu sunt atrasa de baieti, dar ca nu sunt nici de fete. Ce e cu mine si ce fac in cazul asta? Mersi mult

13 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Se poate ca acest lucru sa insmene ca nu iti doresti o relatie sau esti o fire mai independenta.Probabil est in crestere si inca nu stii ce vrei. Asa e perioada adolescentei, plina de intrebari. Ai putina rabdare cu tine si cu timpul iti vei da seama ce vrei. Bafta!

| RAY a răspuns:

Esti asexuala poate, nu e nimic anormal pur si simplu asa esti

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca esti labila psihic.

| mihai69 a răspuns:

Definește „mă simt atrasă" ca să pot să pricep mai exact care e problema.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai poate nici tu nu stii ce vrei. Poate e doar un moment. Esti fata. Poate este normal sa te intrebi asta, depinde de ce varsta ai.
Poate nu esti atrasa de baieti dintr-un anumit motiv. Sa stii ca nu toti sunt la fel. Dar ma rog nu stiu exact cum a fost viata ta.
Ia o pauza. Nu te mai gani la asta deocamdata. Incearca sa faci ce iti place. Iar mai tarziu o sa aflii singura raspunsul. Dar ce varsta ai?

| LoveSleep a răspuns:

Te combini cu mine.
Nici pe mine nu mă atrag.

| Doub a răspuns:

Ia-ţi o păpuşă gonflabilă. Poate iese ceva.

| minrest a răspuns:

Poate esti asexuala. In cazul asta ai scapat de multe probleme. Uita-te la noi pe site cum ne dam de ceasul mortii din cauza sexului. Sau poate te atrag baietii, dar foarte putin. Chiar mai bine. O sa mai creasca cu varsta atractia un strop, cat sa fie detectata de radar, si o sa fie exact cat e optim, adica minima dar existenta. As vrea sa fiu in locul tau in ambele cazuri. Sarut mana.

| Otto2014 a răspuns:

Asa e si la mine, asteapta, sigur o sa-ti placa de cineva, in timp.

| e1xtz a răspuns:

Cati ani ai?

| Reiko a răspuns:

Daca nu esti atrasa in mod romantic de nimeni termenul potrivit este 'aromantic'. Daca nu esti atrasa intr-un mod sexual -> 'asexual'. in cazul in care ambele variante se potrivesc foloseste termenul umbrela 'ace' (lb. engleza). Nu este nicio problema cu tine, asexualitatea e intalnita la multe persoane.

| JustAGirl0101 explică:

Ca sa va raspund la intrebarea cu varsta, 15 si jumatate. Asta si nu stiu ce as putea face cu o papusa gonlfabila fata fiind daaar whatever floats your boat, mate