| LetMeBeYours a întrebat:

am o problema urgenta pe care nu stiu cum sa o rezolv. m-am intalnit ieri cu un baiat iar azi mi-a zis ca vrea sa stea cu mine (am vorbit 5 ore pe facebook) si vrea sa ies cu el (eu am 15 ani el are 17 dar nu asta ii problema) e foarte inalt (1.83) si arata cat-de cat-bine. o prietena mi-a spus ca acum un an radea de ea si o injura, cu mine s-a purtat frumos cat am vorbit. mi-a zis ca vrea sa iesim afara doar noi doi, si, cu toate ca a zis ca o sa cunoastem incetincet tot vorbea despre pupaturi. sunt confuza :sa ies sau nu cu el
p.s este primul baiat care ma place si e mai mare ca mine
P.s, p.s. mi-e sa nu fie o "capcana " Am nevoie de raspunsuri urgent! funda celui mai convingator!

Răspuns Câştigător
| xAndreeaLaura a răspuns:

Incearca! Incercarea moarte n-are. Acum depinde de tine daca te simti pregatita sa iesi la o intalnire. Poate ca nu este asa cum ti-a spus prietena ta, incearca sa-l cunosti, poate este un baiat bun si se poarta frumos cu cine vrea.Nu asculta ce-ti spun altii, cunoaste-l si apoi incearca sa iei o deicizie daca vei fi sau nu cu el! Bafta

2 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Daca iti place,da,iesi cu el. Daca nu iti place,nu iesi.
Poate a avut motivele lui sa rada de acea tipa,sau poate ca acea tipa a mintit.
Tu,intalneste-te cu el si vezi cu se comporta.
Daca se comporta frumos si-ti si place pe deasupra,merita sa te mai vezi cu el. Daca nu,te dai deoaprte.
Baieti sunt destui,iar ce e al tau e pus deoparte. Doar ca uneori nu stiam sa asteptam si ne avantam inainte, fara sa gandim.
Acum, urmeaza-ti sentimentele!
Daca nu te simti pregatita pentru ''pupaturi'', nu-i da de inteles ca iti doresti, si mai ales daca incearca, refuza-l intr-un mod politicos.
II poti aminti chiar faptul ca ''si spus ca deocamdata iti doresti sa ne cunoastem mai bine''.
Succes orice ai face!

| SarosBogdan a răspuns:

Iesi cu el, dar nu da impresia ca ati pasa asa de mult.
Ba ai putea sa iesi cu el asa la vrajeala, evident ramanand doar an mintea ta.
Parerea me e sa iesi si sa vezi ce fel de om e si dupa sa te combini cu el.
Si pupacios sunt si eu, asa ma conceput tata si mama a fost de acord. tongue kiss