| anonim_4396 a întrebat:

am o problmea imi place de o fata de la mine din clasa( sunt la liceu) dar mi-e frica sa ii spun doua cuvinte adica un simplu te iubesc dar nu stiu cum sa ii zic deoarece mi-e frica de ce o sa imi raspunda ma ajutati? cum ar trebui sa actionez

Răspuns Câştigător
| Bibbi1507 a răspuns:

Nu incepe direct cu " te iubesc ". O sa zica [virgula] ca esti nebun dupa ea si te va refuza. Eu zic sa te apropii de ea, sa glumesti cu ea, sa o conduci acasa si to felu de chestii d.astea. Sau daca nu e genul tau, pune un prieten de.al tau sau o prietena de.a ei sa o intrebe ce parere are despre tine. La mine mereu a mers faza asta laughing. In functie de raspuns, tu ar trebui sa stii cum sa te comporti mai departe... FUNDA? big grin

5 răspunsuri:
| IoanaGabe a răspuns:

Fa-ti curaj... si spune-i!
Poate si ea te place... daca nu-i spui nu ai de unde sa stii.

Răspuns utilizator avertizat
| iubesteOrezul a răspuns:

Sfatul meu : spune-ii ca o placi, nu ca o iubesti. Pana la iubire este drum lung. Spune-i cu tupeu. Daca ea nu te place in felul asta o sa iti spuna. Nu iti fa griji, mai sunt altele. Succes :*.

| deea_6544 a răspuns:

Daca ai voce canta-i taxi dele 2 cuvinte! happy

| Andrei147 a răspuns:

Nu ii spune pur si simplu asa.
Apropie-te de ea, fiti prieteni mai intai. si dupa va fi mai usor sa ii zici.