| ElenaGheorgheFan a întrebat:

Sunt fata. Stiu ca baietii a trebui sa cucereasca fetele dar, eu nu mai suport sa tin in mine secretul ca imi place de un coleg de clasa. Cum as putea sa ii spun cele doua cuvinte (Te iubesc!) intr-un mod discret? NU pot sa ii spun in fata. Ma inrosesc!

Răspuns Câştigător
| CatelusaCuParulCret a răspuns:

In primul rand, nu exista ceva gen "baietii ar trebui sa cucereasca fetele". Depinde de personalitatea fiecauia. Doar pentru ca esti fata nu inseamna ca nu poti face lucrurile considerate a fii treaba baietilor.

Daca iti place de baiat ar trebui sa aflii mai multe lucruri despre el. Probabil ca te place si el. Incerci sa flirtezi cu el, ii scrii chestii d-alea siropoase pe biletele etc.

Dar cel mai bine ar fi sa-ti faci curaj si sa-i spui direct.Baietilor le plac fetele sigure pe ele.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De multe ori e atractie fizica nu iubire, o data dobandit acel lucru apare plictiseala si dorinta de a vrea altceva, daca acel tip e popular si e cu multe fete o sa ai multe batati de cap mai ales daca nu il atragi fizic

| T0T a răspuns:

Dar cine zice că băieții ar trebui să cucerească?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu nu ii arati ca esti interesata de el, el cum dracu poate stii ca esti? ghiceste in stele? doamme fereste.

| lovecats123 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca tine si m-am hotarat sa ii spun acele cuvinte in mod discret, mai exact prin gesturi, comportament.An citit mai multe lucruri despre flirt si mi-am dat seama ca daca ma duc si ii spun direct voi parea o disperata aica imi e teama sa nu ma refuze.Planul e sa il fac sa ma placa si el.Secretul meu e felul in care il privesc.Nu ma poate ignora cand ma vede asa.Mereu sunt buna cu el si vorbesc mult cu el ca sa ma cunoasca mai bine...te sfatuiesti sa faci la fel

| Irina3pouzeltov a răspuns:

Ii scrii pe o hartie ''Nu sunt directa. Te iubesc.'' T.T