| naviDIabLO a întrebat:

Imi place foarte mult de o fata de la mine din liceu. Ce ar trebui sa fac sa actionez sau sa lasa sa treaca acest sentiment? Ma simt nasol daca nu actionez dar si mai nasol ca nu stiu ce si cum sa fac...

1 răspuns:
| hamsterx a răspuns:

Sa actionezi bineinteles. poate si ea te place dar fiind fata, e poate mai timida si asteapta sa faci tu primul pas.mai intai urmareste`o si vezi dk te priveste in ochi atunci cand trece pe langa tine.dk face acest lucru, e clar ca nu mai trebuie sa astepti. fa rost de idul ei sau cere`i`l chiar ei.mai intai vorbiti despre lucruri introductive gen. ce face in timpul liber, ce filme ii plac, daca a vazut filmul respectiv.descopera cat mai multe lucruri in comun pe care le-ai putea avea cu ea.dk pareti compatibil, scoate`o la un suc sau la un film.important este sa nu te grabesti f tare dar nici sa lasi timpul sa treaca p langa tine deoarece ea va crede ca nu o placi si ca o vezi doar ca pe o amica.multa bafta :*