| QuickAskMe a întrebat:

Am o situatie mai delicata : Luna trecuta am avut CM pe data de 8 care m-a tinut pana pe 12. Faza care este : inainte de CM cu doua zile am facut sex cu prietenul care nu a ejaculat in mine, dupa CM iar am facut sex la fel nu a ejaculat in mine.Intrebarea mea : pe data de 3 luna asta mi-a venit CM + am inceput sa iau anti, dar ce ma sacaie pe creier este posibil sa fii ramas insarcinata? eu am facut 2 teste de sarcina unul inainte de ÇM-ul din luna asta si dupa ce s-a terminat si au iesit amandoua negative.De ce intreb chestia asta pentru ca de cateva zile am niste arsuri fenomenale le simt din stomac pana in gat + dureri in stomac,de vomitat nu pot sa vomit, sanii nu sau umflat dar ma dor putin(poate din cauza ca eu dorm mereu pe burta), pofte nu am.Sunt stresata maxim din cauza asta si chiar am nevoie de un raspuns..momentan nu am cum sa ajung la doctor din cauza la munca. Vreau sa mai imi cumpar un test de sarcina...sa vad ce o iesii si la ala sad

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Te sfatuiesc sa faci din nou un test! spre linistea ta!
Nu cred ca ai ramas de vreme ce ti-a venit,iar in primele zile dupa sarcina nu ai cum sa ramai! e normal, ca stiind ca ai facut o "prostie ", sa spunem asa orice ti se intampla la corp crezi ca e din cauza sarcinii!
Repet, nu cred ca ai ramas si nici simptomele nu arata asta, dar tu fa un test asa te mai linistesti!

| QuickAskMe explică (pentru IloveME):

Asta stiam si eu ca nu prea ai cum sa ramai inainte cu cateva zile de ciclu si dupa ciclu.La ce am socotit eu au trecut exact 30 de zile de atunci si ma gandesc ca deja sanii ar trebui sa inceapa sa doara sa se umfle.Eu am mai pierdut o sarcina la 6 saptamani si deja sanii mei erau bomba dupa 1 sapt jumate de intarziere de CM(cand eram gravida) eram constipata si mancam muraturi muuulte si beam apa minerala ca sparta...O sa mai imi cumpar un test doua sa vad..ca tot sunt nelinistita cu oricine am vb mi-au spus toti ca nu am cum sa fiu gravida dar nah..am pitici pe creieri big grin

| IloveME a răspuns (pentru QuickAskMe):

Tu mai fa inca un test! asa spre linistea ta! doar ca de data asta nu cred ca ai ramas!
Sti mai bine simptomele decat mine!

| QuickAskMe explică (pentru IloveME):

Am trimis pe cineva la farmacie sa imi cumpere doua teste, unul il fac astazi si unul maine dimineata cand ma trezesc...deja m-au luat emotiile :s

| andreeaadeeaaa a răspuns (pentru QuickAskMe):

Fa doar dimineata nu are niciun rost sa faci doua, va fi acelasi rezultat.

7 răspunsuri:
| luisanamy a răspuns:

Cel mai bine mergi la ginecolog.

| emag a răspuns:

Mai fa un test, sa te asiguri

| VictorVictoras a răspuns:

Stai linistita daca baiatul a avut suficienta grije si a fost atent nu esti insarcinata, nu te mai stresa degeaba i-ti spun eu ca nu se merita si i-ti faci rau degeaba, vei vedea mai tarziu ca am dreptate, pentru ca m-am informat suficient de mult pentru a intelege procesul care se intampla pentru a ramane o fata insarcinata si nu este asa simplu... in legatura cu arsurile si starea de voma poate ca este de la altceva mergi la un medic cu prima ocazie.