| iasmine a întrebat:

Sunt noua pe acest site, nelinistea mea este urmatoarea: in luna septembrie mi-a intarziat menstruatia cu 6 zile, apoi a aparut prima zi slab si de culoare maroniu, apoi in cantitati normale si de culoare normala, specific unei mentruatii, ultima zi am observat un flux ceva mai mare si o data cu acesta si un cheag (cam de marimea unui banut), ma rog s-a terminat dupa 4-5 zile, insa sanii nu au revenit la normal, sunt mariti, dor dar nu tare, am unele dureri de spate, unele arsuri la stomac, mai ales seara, si sensibilitate la a numite mirosuri de mancare, dar nu pana acolo incat sa vomit. Am uitat sa precizez, am avut contact neprotejat pe data de 25 aug si pe 6 sept, ulterior mi-am facut vreo 5 teste de sarcina, in perioada de intarziere(in cele 6 zile) si ultimul dupa menstruatie pe data de 27 sept.( doua dintre ele le-am facut dimineata) insa toate au iesit negative.Motivul de ingrijorare este faptul ca sanii sunt ceva mai mari decat in mod obisnuit si mai este si o stare de oboseala. Oricum pe 14 oct. ajung la medic, sa vad ce se intampla.Intrebarea este cam ce parere aveti, sa fie o sarcina sau nu, eu nu stiu ce sa cred, testele astea oare sa nu fie atat de sigure...astept raspuns si va multumesc!

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Poare fi si sarcina chiar daca ai avut ciclu,in cel mai rau caz ar fi sarcina extrauterina care testul de sarcina nu o,,detecteaza,,.,, dar poate fi si o dereglare hormonala, cel mai bine ar fi sa te lamureasca medicu[el stie cel mai bine]

| iasmine explică (pentru mona):

Multumesc frumos, mi se pare atat de mult pana pe 14, adica ma termina faptul ca nu stiu exact ce este,dar asta este va trebui sa mai am putina rabdare,nu stiu oare cand este extrauterina nu te simti rau, eu nu am dureri de burta sau ceva in sensul asta, doar unele dureri de mijloc.

| mona a răspuns (pentru iasmine):

Eu sper sa nu ai nimic,, grav,, si sa revi cu un mesaj in care sa spui ca a revenit totu la noemal...numai bine

| iasmine explică (pentru mona):

Offff,multumesc,voi reveni cu un raspuns oricare ar fi acesta,dar mai am ceva de asteptat,acum ce sa zic nu mai am stari de oboseala,doar sanii tot cam maricei sunt,adica nu sunt cum sunt ei de obicei asta ma termina cel mai mult,imi cunosc destul de bine organismul,tocmai de asta observ fiecare schimbare,am obervat ca ovulatia a aparut la timp; cu pofta de mancare ar mai fi o problema,nu prea imi este foame...of multe chestii fara raspuns,sper sa le aflu pana la urma, o sa va tin la curent, multa sanatate!

| mona a răspuns (pentru iasmine):

Nu ai mai revenit cu raspunsu[azi trebuia parca sa mergi la doctor], mi-am amintit de tine si astept vesti bune

| iasmine explică (pentru mona):

Buna ziua! da, trebuia sa merg pe 14, insa doamna doctor nu a mai ajuns la cabinet fiind plecata la un congres, astfel am vb. cu dansa si m-am dus luni pe 17 la Polizu in Bucuresti unde lucreaza dumneai,am facut ecografie,sarcina nu este de nici un fel, mi-a spus ca nu este nimic grav, mi-a dat oricum tratament si mi-a zis sa revin peste 2 saptamana. pentru. control sa vada cum e volueaza starea mea.Luna asta a menstruatia a venit la timp insa a debutat cu aceeasi culoare maronie apoi normal. Posibil sa fie de la raceala mi s-a zis.Te tin la curent oricum, si multa sanatate.

| mona a răspuns (pentru iasmine):

Ma bucur ca nu e nimic grav...mai vb, pa