| EdyJm3k3ru a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutoR! deci imi place foarte mult de o fata si vorbesc cu ea aproape zilnic pe skype(ne intanim si in realitate)Faza e ca si ei ii place de mine insa mi-a zis ca nu sunt romantic...si are dreptate eu sunt genul glumet nu romantic....deci puteti sa-mi ziceti si mie cum sa devin romantic? niste subiecte de discutie ceva?

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Spune-i cat de frumoasa e, ceea ce ti-e iti place la ea.fa-o sa-ti spuna ceea ce pentru ea sa inseamna sa fi romantic!
Incearca sa scotii de la ea, cum ar vrea sa fi tu!
Si inca ceva, fata oricum te place,,, deci asta inseamna ca tu ai indragostit-o cu glumele tale!

13 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Romantismul,vine din suflet... daca nu esti romantic, oricate faze ti-am explica tot te-ai da de gol la un moment dat.ori te place asa cum esti, ori nu

| Azµre a răspuns:

Îi dai o floare ce o fi atât de greu.

| Liliana1981 a răspuns (pentru Azµre):

Tu asa ai face? Asta inseamna pentru tine romantism? Nu cred. laughing))

| EdyJm3k3ru explică (pentru Azµre):

Frate ...mai bine taceai

| Azµre a răspuns (pentru Liliana1981):

Și povestea care ai citit-o cum a fost? De curiozitate

| Azµre a răspuns (pentru EdyJm3k3ru):

Scopul răspunsului a fost altul! De a înțelege cum dai floarea.
Pentru voi e simplu dai floarea și gata. Nu e chiar așa, i-a gândește-te puțin?!
Atașează lângă floare un bilet scris de tine : Zâmbește! Cineva te iubește!
Sau orice alt mod de a oferi ceva.
Vouă vă este rușine să dați o floare să invitați o fată la un dans în doi și mai aveți pretenții să vă înțeleagă lumea.

| Liliana1981 a răspuns (pentru Azµre):

Ti-am adresat intrebarea aia prin prisma povestii pe care am citit-o. De-aia am zis ca nu cred ca pentru tine romantism inseamna doar atat. Povestea aia a fost... fara cuvinte, ROMANTISMUL suprem. Ar trebui s-o citeasca toata lumea.
PS: nu te lua la harta cu edy degeaba. Ce sa se inteleaga din raspunsul care l-ai dat mai sus?

| MissDyDee a răspuns (pentru EdyJm3k3ru):

Sa stii si tu ca Azure are foarte mare dreptate! Romatismul, dragii mei, nu consta in cate bijuterii oferi sau cine stie ce alte chestii d-astea ci in lucrurile simbolice dintr-o relatie. Spre exemplu sa inteleaga tot poporu' prietenul meu m-a cucerit cu o floare (si cuvintele cele mai potrivite) si cu un dans pe strada in mijlocul zapezii cu jumatate de oras uitandu-se la noi..Asta e romatism! Am uitat sa specific ca suntem de 4 ani impreuna si intotdeauna cadourile au fost simbolice. poate fi cel mai ieftin lucru daca e dat din inima si reprezinta ceva pentru relatia voastra nu conteaza cat de scump sau cat de ieftin a fost. Vreti sa ascultati bine, nu vreti fiti "romantici" cum stiti voi si sa-mi spuneti cat va tine relatia happy

| Azµre a răspuns (pentru Liliana1981):

happy Credeam că mă contrazici laughing

| Liliana1981 a răspuns (pentru Azµre):

No way.

| oanaonitza26 a răspuns:

Alint-o, complimenteazo, intreab.o ce crede despre tine si multe altele

| Ciprian_Valentin_1994 a răspuns:

Daca fata are ceva pe umeri atunci spune-i ca asa esti tu, si ar trebui sa te accepte asa cum esti.

| Anna05 a răspuns:

Pai...incearca sa.i faci cadouri semnificative sau chiar ceva dragut'.( flori, ciocolata, un ursuletz, perna in forma de inimioara, o bratara sau un lantzishor etc. Spune-i lucruri dragute {sa ii faci complimente} Cand te vezi cu ea tine-o de mana, pup-o pe frunte... Sa faci gesturi dragute