| freelove1486 a întrebat:

am si eu o intrebare
Imi place foarte mult de un baiat pot sa zic ca m-am indragostit de el numai ca eu m-am cam grabit si acum crede ca sunt disperata sad am stabilit cu el sa ne vedem si nu a mai vrut dupa ce eu ajunsesem acolo imi place foarte mult de el si dupa ce mi-a facut nu vreau sa renunt la el am incercat sa vorbesc cu el pe fb si nu mi prea raspunde pana acum am facut ce mi-au zzis prietenele mele si m-am facut de ras ce sa fac appp el nu prea sa vb cu mine sunt draguta si as vrea sa fiu cu el dar nu stiu cum sa nu par disperata.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Daca ai inveput asa, in viitorul apropiat nu o sa poti sa-i schimbi convigerile. Si eu am trecut prin asta si am suferit vreo 4 ani.
Singurul sfat pe care ti-l pot da, este sa lasi timpul sa treaca, iar cu baiatul sa nu mai ai nicio tangenta pentru o vreme. Stiu ca este greu, dar timpul le va rezolva pe toate, pentru ca in cele mai multe cazuri el este cel mai bun aliat al nostru fie ca noi acceptam sau nu asta. Dupa un timp, daca va veti reintalni, vei vedea ca situatia va fi cu totul alta, iti spun din propria experienta pentru ca si eu i-am marturisit cu ani in urma unui baiat ca-l plac, iar el atunci mi-a intors spatele. 4 ani de zile am suferit in tacere, dupa acesti 4 ani am reluat legatura pe mess si deja lucrurile stateau altfel, mi-a spus vorbe care nu credeam ca o sa le aud de la el vreodata, ma admira si ma place.
Sper ca te-am ajutat!
Mult succes iti doresc!

9 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Să nu-i mai dai importanță, singur va veni la tine.

| Felys a răspuns:

Daca ai inceput cu stangul e greu sa te redresezi,in general barbatilor le place sa cucereasca,nu sa se tina cineva de fundul lor,probabil te-a considerat o prada prea usoara si si-a dat seama ca nu este ceea ce isi doreste si evident ca acum te ignora, cel mai bine ar fi sa cauti pe altul si sa fi mai diplomata sa nu mai pici ca o gasculita ca in felul asta te parasesc toti, asta e, viata mai iti da si cate un bobarnac, ce nu te omoara te intareste

| WildDream a răspuns:

Las-o mai moale ca sa ii arati ca nu esti disperata. Lasa-l sa faca si el un pas spre tine...Si daca nu face insemna ca nu e interesat si nu are rost sa-ti mai pierzi timpul.

| Liliana1981 a răspuns:

Nu mai ai ce repara. Deja te crede disperata. Macar inceteaza sa-l mai contactezi.

| IngerCazator a răspuns:

Buna! Chiar daca il iubesti incearca sa nu- mai dai inportanta nu-i mai arata cal place si ca est disperata dupa el, si o sa vezi cu o sa vina la tine
Bietii, daca le dai prea multa importanta te neglijeaza dar daca nu ii bagi in seama si te faci ca nu te intereseaza vin la tine cu limba scoasa happy
Bafta kiss

| patri a răspuns:

Stii cum se zice! "timpul le rezolva pe toate " eu zic sa fii atenta cu el, sa ii dai importanta atat cat crezi ca merita la inceput, dar sa nu ii arati ca esti disperata dupa el, ca asta de multe ori deranjeaza la baieti. Incearca sa il faci gelos si sa-i atragi atentia prin ceea ce faci. Tu il cunosti cum e si ce face, sigur o sa te descuri ca esti fata! funda?

| freelove1486 explică:

Nu prea pot sa renunt la el imi place prea mult de el si nu stiu ce sa fac

| freelove1486 explică:

Mai esete o problema i-am dat fb meu si crede ca in poza de profil ca sunt sora mea (e mai draguta ca mine si mai mare ) si a zis de sora mea ca e draguta ]

ps nu i-am zis ca eu nu sunt sora mea mai mare tongue

| Buburuza2321 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta:1)te ignora nu te merita
2)ai actionat tu prea mult...gest copilaresc fara suparare, tu ar fi trebuit sa nu ii acorzi prea multa atentie ca sa vezi daca te baga el in seama acum probabil te crede o disperata sau o obsedata de el
3)cine a fost cu ideea sa va intalniti sau sa iesiti ma rog? tot tu? proasta idee asa am patit si eu
4)cauta altul nu umbla dupa el daca nu te accepta, mult noroc si ai grija pe viitor de cine alegi sa te indragostestihappyapropo daca totusi vrei mult de tot sa fii cu el suna-l daca ai numarul lui sau vorbeste fata in fata cu el si spune-i ce simti ca sa lamuriti problema si poate ca o sa isi de-a seama ca tii foarte mult la el, it's a sugestion tu faci cum vrei, pupici.