| DenyShiAtat a întrebat:

Hey TPU.Am si eu o intrebare.Sunt intr'a 5'a si am 11 ani.De la inceputul acestei clase imi place de un baiat, si nu stiu. daca ma place sau nu.

Mereu intra in vorba cu mine,ma face sa rad, s.a.m.d.

Apoi i'am spus unei colege ca il plac si apoi i'a s-a dus si i'a spus si el a zis ca nu ma place (el crezand ca este o gluma)

Astazi, o colega m'a intrebat daca il plac pe baiat (chiar in fata lui) si eu i'am spus nu pentru. ca nu vreau sa stie ca il plac daca el nu ma place.

Deci, cum pot sa imi dau seama ca ma place si cum as putea face "primul pas"?

Merciii :X.

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Daca iti acorda atentie mai multa decat le acorda celorlalte fete inseamna ca te place

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi-ti de scoala.Ca daca afla maica-ta, ai incurcat-o.

| wforweirdo a răspuns:

E posibil să mintă când spune că nu te place. Clasa a5-a,asta spune multe. laughing

| AlexandruVlad432 a răspuns:

Imprieteneste-te mai bine cu el. Discutand, veti gasi cu siguranta puncte comune. Asa iti vei da seama si ce fel de persoana este. Iti recomand totusi sa te tii de invatat, cu "treburi" din acestea iti pierzi timpul la varsta ta, crede-ma am fost si eu ca tine, o sa ai timp mai tarziu.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Ai putea sa faci primul pas prin a i trimite un bilet sau ai da un bilet in care sa i spui ca l placi. si ai sa vezi ce si cum se intampla.winking bafta

| Cristinel1988 a răspuns:

Lasa gagicareala si invata carte. Ai timp pentru astea mai tarziu.

| DanilaGeorge15 a răspuns:

Ai putea gasi un prieten bun pentru amandoi si sa il pui pe el sa vorbeasca usurel cu el, pentru al convinge.