| DanceIsMyLife a întrebat:

Am si eu o problema! Sunt cu un baiat de aproape o luna. Maine e ziua mea. I-am zis acest lucru de vreo luna si vb cu parintii si a zis ca vine. Dupa aceea eu am plecat in vacanta cu parintii in Italia. Am tot vb pe mess si totul a fost f bine pana cand a plecat el(cat timp eram eu in vacanta) la mare in Bulgaria. Acolo nu avea internet. Timp de o saptamana noi nu am vb. Acest lucru ne-a "racit" relatia. El s-a intors ieri si de atunci a inceput cosmarul. L-am mai intrebare odata dk vn la ziua mea, si-a intrebare parintii si a zis ca nu poate ca merge la munte, dar vede el km face sa vn. Dupa vreo 30 min a zis ca a vb si ramane acasa si pleaca doar parintii. Am fost foarte fericita. Dar fericirea mea n-a durat mult pentru ca dupa inca vreo 10 min a zis ca nu mai poate sa vn si ca acela este rasp final. In momentul acela toata ziua mea s-a stricat. Am inceput sa plang, mama se uita la mine si nu stia ce se intampla... Intr-un final m-am linistit. dar m-am gandit sa ma despart de el deoarece el acum nu prea vr sa vb cu mine. Totul bine pana azi-dimineata cand l-am sunat sa-l intreb dk intra pe mess. A zis ceva de genu': "da.normal uby...intru in 30 min!" dar acele 30 min au trecut acum vreo 3 ore.
Ce sa fac? Sa ma despart de el? Funda:*
P. S: Eu inca il plc f mult

7 răspunsuri:
| Marijuana a răspuns:

" Femeile vor sa fie iubite, sa fie ascultate, sa fie dorite, sa fie respectate, sa fie cautate, sa fie considerate de incredere si, uneori, doar sa fie tinute in brate. "

Ia fii atenta de iubit poate te iubeste desi din ce face nu prea`ti demonstreaza,de ascultat sa zicem..., dorita, daca nu te`ar dori nu ar mai fi cu tine, respectata thinking tu stii, cautata se pare ca tu`l suni, tu`l cauti..., considerata de incredere probabil, tinuta`n brate. cum daca el nu vine la tine?straight face

Oricum, tu fa ce simti si pana la urma vorbeste cu el si spune-i ca te deranjeaza ca e thinking distant poate se rezolva treaba.

:]

| YqLmX a răspuns:

Trebuie sa lasi totul sa mearga de la sine, sa nu-l mai stresezi pe mess cu intrebarile sau cu telefoanele, poate el este deranjat de prezenta ta sau are pe altcineva.Il poti chema in parc sa discutati mai pe indelete si sa il intrebi ce are de se comporta asa. poate iti ascunde ceva si este jenat,sau parinti lui ii interzic sa mai vb cu tine, se intampla in multe cazuri.
Daca chiar te iubeste, si nu doreste sa-ti spuna ce are il poti speria putin ca te desparti de el.vezi tu! Bafta!

| wannabe a răspuns:

Fi mai intelegatoare.
nu-i poti ordona tu viata.

| emima a răspuns:

Nu-l mai stresa si tu si exlica-i ca nu-ti place cum se comporta si daca te iubeste isi va schimba comportamentul dar trebuue sa te schimbi si tu

bafta!

| Lilly_5848 a răspuns:

Eeeei, nici chiar sa te desparti de el, poate a avut si el alta treaba. mai da-i o sansa si daca maine nu te suna sa-ti zica la multi ani, cred ca trebuie sa te desparti de el, pentru ca daca chiar te iubeste e imposibil sa uite de ziua ta. Succes!

| Bica1453 a răspuns:

Daca iti place de el ieartal si iubestel in continuare

| popapetrica111 a răspuns:

nu...
vb cu el si vezi mai exact ce urmareste la tine...si apropo La Multi Ani!