| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten de 7 luni si ne intelegeam super numai ca in ultima perioada s. a schimbat probabil ca sta si cu baietii mai mari adica el are 16 si sta cu cei de 20... si vrea sa facem ***, eu i-am spus ca nu vreau si el mi. a spus ca nu ma obliga nimeni. Numai ca eu il iubesc foarte mult si mi. e frica sa nu ne despartim pe tema asta sau sa ne certam... Ce imi puteti spune referitor la aceasta problema? :-s

Răspuns Câştigător
| :X pinky love you :X a răspuns:

Buna! In cazul in care ai peste 15-16 ani e destul de ok sa faci dragoste cu prietenul tau mai ales daca sunteti de 7 luni impreuna. Acuma depinde si de tine si de el pentru ca de exemplu eu am 15 ani si nu as facea cu un baiat la 16 ani chiar daca as fi cu el de un an de zile. Daca tu te simti nesigura si stii ca nu vrei sa o faci, foarte bine intr-un fel sau altul este spre binele tau. In legatura cu certurile vreau sa stii ca daca el insista si vede ca va certati intruna si insista iar inseamna ca singurul lucru pe care il vrea de la tine este sexul. Daca tu nu esti dispusa sa il oferi, nu te chinui sa mentii o relatie in care niciunul nu se va simti bine. Ai grija de tine... unii baieti se plictisesc repede... dupa ce te vede in patul lui deja stie ca face ce vrea din tine asa ca ai grija mare de tine ca poate ai sa regreti mai tarziu. Sper ca te-am ajutat, depinde de tine daca vrei sau nu asta kiss. Ai grija si succes cu relatia, papakiss!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Atunci e cam grava situatia daca aveti 7 luni si nu vrei sa faci sex cu el e normal sa te lase in caz ca te lasa dar si tu ai frica mai bine speram ca nu se va intampla nimic rau.

| Ирина19 a răspuns:

Daca ti-a zis ca nu te obliga nimeni,atunci e clar ca nu ai sa-l pierzi.E minunat ca te mai asteapta,nu oricine face asta, trebuie sa fii mandra de prietenul tau.N-ai sa te desparti de el, fii sigura de asta.Bafta!

| Zmeurik1 a răspuns:

Daca nu esti pregatita, parerea mea este sa nu o faci doar de dragul de a nu te despari de el. Daca il iubesti si te iubeste la fel de mult si te respecta, atunci va intelege. Iar daca vrea sa discute cu tine pe tema asta, discuta cu el, e normal, dar parerea mea este sa faci ce simti tu si ce crezi tu ca este mai bine pentru TINE si sa nu te lasi influentata de el. Vei vedea, daca este un baiat serios te va aprecia pentru alegerea facuta deoarece unii baieti apreciaza mai mult o fata virgina. Si e normal sa se mai schimbe, toti ne mai schimbam, unii in bine, altii in rau. Daca o ia pe drumuri gresite, vorbeste cu el si incearca sa ii explici ce schimbari nu iti plac la el. happy
Sper ca te-am ajutat. happy big grin

| 9102010 a răspuns:

Buna eu am prieten de 7 luni el are 21 aproape iar eu 17am patit si eu la fel si de frica am facut-o.un timp mia parut rau apoi a trecut.bine daca te iubeste nu se va desp de tine deoarece uite prietenul meu nu sa desp de mine si am facut-o la 3 saptamana. dupa ce neam comb si de atunce nu sa mai intamplat si suntem de 7 luni impreuna.