| dani97 a întrebat:

Hey TPU,am urgenta nevoie de ajutor. In urma cu cateva zile capul penisilui mi-a iesit complet afara, atat in stare erecta,cat si in stare fleasca. La imceput ma deranja contactul cu chilotii si era sensibil la cea mai mica atingere, gadilandu-ma si deranjandu-ma. Am zis ca e ceva normal, din moment ce nu am mai avut capul afara. De atunci la baza capul s-a inflamat pielea. E umflata, rosie si ma mananca rau. Am zis ca poate fi vorba de parafimoza, dar aceasta inflamatie a pornit treptat, la inceput din partea stanga si de abia azi a inconjurat penisul in zona aceea. Nu a fost asa de la inceput, la inceput era normal, ma gandesc ca din cauza bacteriilor s-a format un fel de infectie...e capul, dupa urmeaza inflamatia. Nu ma doare, doar ma mananca cateodat si e umflat....in cate zile credeti ca imi va trece?

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Si de cateva zile nu te mai speli cumva?!
Sa speram ca nu!
Fuga la medic maine dimineata pana nu se face tripla inflamatia si nu o vei mai putea ascunde decat cu cine stie ce!

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca nu poti intelege gravitatea situatiei in care te afli. Asa cum ti-am mai transmis in urma cu o zi sau 2 trebuie neaparat sa fii consultat de un medic urolog, singurul in masura sa-si dea seama despre ce este vorba de fapt vorba cu adevarat si eventual, probabil sa-ti efectueze si o minora interventie chirurgicala de sectionare a inelului fibros din capatul preputiului care mentine blocat capatul acestuia in santul balanopreputial (adancitura) dintre gland (cap) si trunchiul penisului. S-ar putea sa ti se tumefieze (umfle) intreaga zona si sa fii transportat la URGENTA. Aproape sigur nu va dispare de la sine afectiunea cu care te confrunti. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Subscriu!
Fuga la urolog. Altfel o tai cât de curând.

| Emilian65 a răspuns:

Mergi si consulta un medic urolog. Acesta este in masura sa-ti spuna care este problema de ti se umfla pielea de la penis.

| minrest a răspuns:

Oricum era fleashca, da-o in colo. Nu ziceai tu ca e in stare fleashca? Vezi ca ce vrei tu sa spui este ''in stare flasca''. Iar pe fond, mergi la urolog. Intrebi in cate zile o sa iti treaca? Ce naivitate! Poti sa mori din asta.