| JustRisa a întrebat:

aseara eram afara cu un baiat si stateam in fata lui. Cand m-am uitat la el am observat ca si el se uita la mine si ii straluceau ochii. Din cate am auzit, asta ar fi un semn ca aceea persoana te place. Ma inteleg foarte bine cu acel baiat si mereu face glume cum ca noi am fi impreuna, imi ia apararea, imi spune lucruri dragute, cand ma vede vine si sta langa mine. Nu stiu ce sa cred, sunt singura fata din grupul nostru de prieteni cu care se comporta asa si nu pot spune ca nu imi place. Voi ce credeti, ma place?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar mai mult decat iti poti inchipui.Tot ce face denota acest lucru asa ca nu ar strica ca sa-l incurajezi si tu. Incearca sa ii dai de inteles ca nu iti este indiferent.

| Clantza a răspuns:

DA, vorbeste cu el pe aceasta tema.

| Lia340 a răspuns:

Categoric DA! E evident dupa comportamentul lui, vrea sa stie daca si tu il placi, in plus incearca sa te faca sa te indragostesti mai puternic de el.