| Zazy a întrebat:

Buna tuturor.
Sunt de la o vreme foarte, dar foarte confuză. Simt ca nu mai pot in ritmul asta, iar prietenii deja m-au sfatuit cum au putut, dar cred ca am nevoie si de opiniile altora. Am 16 ani. Imi place de un baiat(17ani). Totul bine si frumos. Totul a inceput datorita Facebook-ului. Mi-a dat ador la o poză acum un an, si m-a surprins, fiindca intr-un fel il placeam, dar nu aveam curaj sa-l abordez. Incepusem sa-i dau si eu, sa-i dau semne ca il plac. Mi-a dat multe semne si el ca ma place si totul era frumos. Am crezut la un moment dat ca vom fi si impreuna si eram asa fericita....Pana cand...s-a dus totul. De prin ianuarie, a inceput sa ma ignore, nu-mi mai scrie, desi nu i-am facut nimic.Am observat ca in gasca lui de prieteni, este o tipa cu care nu m-am inteles deloc bine si inca nu ma inteleg cu ea. Ma gandesc ca poate i-o fi spus ceva chestii urate despre mine(desi nu am facut nimic). De obicei,ea asa face, de aceea toata lumea la inceput are o impresie proasta despre mine.Din cauza ei. Am uitat sa precizez ca e populara si foarte falsa(reuseste de fiecare data sa convinga omul cu niste minciuni) Eu de-asta ma gandesc ca poate o fi aducand vorba de mine(mereu sunt subiectul ei principal), si l-o fi facut sa creada anumite lucruri despre mine. Eu pe el nu l-am jignit, i am dat semne ca il iubesc si ca vreau sa fim impreuna. Prietena mea cea mai buna, spune ca, uneori prin pauze, cand trec prin fata lui, se uita putin cu coada ochiului la mine, dar intoarce repede privirea. E vorba de strategii, sau ce? Sa nu mai zic ca pe retelele de socializare nici macar un amarat de like nu mai primesc de la el(nu zic ca, conteaza like-urile pentru mine, conteaza de la cine sunt). Vreau doar sa fiti sinceri cu mine. aseara am plans si stiu ca e prostesc, dar chiar daca imi spun ca il uit, ca gata am terminat-o, nu pot. Cand il revad, imi amintecs de tot ce tine de el. Nu pot. Credeti ca ar trebui sa mai lupt pentru el? sau s-o las balta? Vreau o parere foarte sincera.Va multumesc mult.

8 răspunsuri:
| Xdreaper21 a răspuns:

Du-te in fata lui si intreaba-l daca te place fara ocolisuri (daca zice nu ii dai block dar ii devii stalker si omori pentru el)

Răspuns utilizator avertizat
| IvonneBk a răspuns:

In primul rand, trebuie sa incetezi sub orice forma sa il mai cauti tu. Lasa-l in pace! Nu mesaje, nu priviri, nu nimic. Majoritatea baietilor de varsta lui sunt superficiali. Se poate ca atentia lui sa se fi indreptat spre altcineva sau cum spui tu, sa se fi lasat influentat de vorbele acelei fete. Nu merita sa suferi pentru astfel de oameni. Fii indiferenta si ai rabdare, vei cunoaste alti baieti mult mai buni decat el.