| anonim_4396 a întrebat:

Baiatul de care`mi place vine pe la matusa lui care sta gard in gard cu mine si ma cheama la joaca! Intrebarea este:Ce ar trebui sa fac ca sa isi dea seama ca`l plac?
Multumesc! Funda
P.S.:nu vreau raspunsuri la misto

Răspuns Câştigător
| florincodreanu a răspuns:

Ar fi cateva modalitati:1]primaoara pune o prietena sa il intrebe daca ii place de tine; 2]daca raspunsul este "DA", fa tot tu primul pas si cerei prietenia.

8 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Bai fratilor, deja am obosit sa tot citesc intrebari de genul asta happy E ca si cum ai intreba: "am o inghetata la cornet cu ciocolata, cum ar trebui sa o mananc?" Iti place de cineva:spune-i, nu-ti place de cineva: tot spune-i; Nu vad de ce trebuie sa tineti in voi si sa veniti practic sa cereti ca un strain sa va ghideze viata. Ce se poate intampla daca esti sincera si ii spui? Poate el te place deja dar ii e rusine ca si tie sa faca primul pas. Tinand cont ca te cheama la joaca, inseamna ca manifesta o oarecare simpatie pentru tine si nu are ce sa mearga rau daca ii spui ce simti. Poate unor baieti le place sa fie cautati de fete, nu sa cautewinking

| mona a răspuns:

Accepta cererea de a te juca cu el si isi va da seama ca-l placi

| VampireBlood a răspuns (pentru mona):

Pai mereu o acceptbig grin

| mona a răspuns (pentru VampireBlood):

Atunci spune-i in fata ca-l placi

| onasis1961 a răspuns:

Alo! Ce vârstă ai; dacă vă jucaţi?

| Georgii97 a răspuns:

Ar trebui sa ii spui happy

| FrumusicaTori a răspuns:

Cred ca vrea sa deveniti doar prieteni parerea mea p.s am trecut si eu prin asta mai bine am vb in particular si iti spun mai multe. scuze daca te-am suparat

| VampireBlood a răspuns (pentru FrumusicaTori):

Nu mai suparat! E parerea ta.