| MiaMari98 a întrebat:

SEX! Bun, acum ca ti-am atras atentia, ma poti ajuta putin?
Sunt clasa a-10-a la liceu, si am vesnica dilma a adolescentelor, imi place un baiat.
Baiatul este coleg de clasa cu mine, vorbim mai tot timpul dar vorbim doar despre subiecte SF,(nu chesti cu zombi sau vampiri, SF adica nu ii intereseaza pe ceilalti), deseori ma cheama lana el in banca sau vine el cu mine, odata chiar am iesit impreuna.
Acum intrebarea este : Oare ma place? sau doar cauta cu cineva cu care sa discute? Si daca ma place ce ar trebui sa-i spun, sa fac, sa ii arat ca il plac si eu?
Multumesc anticipat de raspunsuri big grin

Răspuns Câştigător
| andreiul78 a răspuns:

La cum descrii situatia, nu stiu daca te place sau ii esti simpatica sau doar vrea sa vorbeasca cu cineva sau... etc etc. Poate fi oricare. Cel mai mult te intereseaza faza "daca te place sau nu" cred. No bun, asta poti sti doar tu. Uite cum faci. Daca exista momente in care voi doi va uitati unul in ochii celuilalt, pret de cateva secunde, atunci, da, da te place. Bine inteles ca sunt mai multe indicii din care ati dai seama asta, dar asta e cel mai evident. Deci, daca sunt aceste momente si voi vorbiti deschis unul cu altul legat de orice subiect, poti sa ii arati ca il placi. Daca e destept, va intelege singur mesajul si... mai incolo, filmul deruleaza, va creati sentimente, el incearca sa te sarute, tu esti surprinsa dar nu ii arati, relatia prinde usor usor aripi si asa mai departe (asta e cazul pozitiv happy )
Bafta!

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca pana acum nu si-a dat seama ca tu ai fata de el niste sentimente in plus fata de cele de prietenie, mai ales dupa acea plimbare inseamna ca te considera doar o prietena. S-ar putea sa ma insel de aceea nu vad o alta abordare de cat una directa in care sa-i spui fara ocolisuri sau inflorituri adevaratele tale sentimente fata de el.Doar astfel vei scapa de dilema "Oare ma place" si "Si daca ma place ce ar trebui sa-i spun, sa fac, sa ii arat ca il plac si eu?" Sa-ti iei inima-n dinti si sa actionezi. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meriti puncte pentru originalitate laughing inceputul e mortal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu mi-a atras atentia cuvantul "SEX" ci avatarul tau happy. Mi s-a parut de prost gust, gen.

| MiaMari98 explică (pentru anonim_4396):

Unicornul tau e beton laughing)

| Țoglă a răspuns:

Te place, atrage-i atenția

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Sex? a zis cineva sex? big grin

| Loveisintheaire a răspuns:

Pai exista si posibilitatea de a te place.ii esti simpatica ii place sa petreaca timpul cu tine si mai ales sa discutati..eu cred ca ar fi bine sa lasi timpul sa decida. Succes

| MiaMari98 explică:

In sfarsit cineva cu simtul umorului laughing))

| MihaitaPopescu a răspuns:

Ati putea sa mai vorbiti astfel cateva zile, iar daca observi ca relatia de prietenie se aprofundeaza, il poti intreba.