| Kimball a întrebat:

Când am penisul in erectie, capul este acoperit de piele (tot capul) si am vazut ca oameni care joaca in filmele pentru adulți nu au ai chestia asta se poate rezolva printr-o operație daca vreau asi dori sa stiu cum este dupa operație s-au daca este ok sa fac operația doar pentru estetic.
Vă mulțumesc pentru ințelegere

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Operatia e buna cand ai probleme cu decalotarea. Preputu protejeaza capu

| corbulalbrosu a răspuns:

Din descrierea ta prezentata in aceasta intrebare, reiese in mod cert si indiscutabil ca penisul tau este afectat de FIMOZA SEVERA probabil de gradul 3 sau chiar maxim, gradul 4. Barbatii care la maturitate raman cu penisul afectat de fimoza NU vor avea o viata sexuala normal fiindca NU vor putea intretine acte sexuale normale. Sexul fi intotdeauna mai mult sau mai putin dureros, iar in unele cazuri se poate ajunge in situatia nedorita ca in timpul sexului din cauza fortarii continue a preputiului acesta sa treaca peste gland, sa ramana blocat si sa se ajunga in stadiul de PARAFIMOZA, o situatie extreme de grava, care poate fi rezolvata numai/doar printr-o interventie chirurgicala de urgenta in urmatoarele 4-6 ore de la producerea sa. De asemenea penisul afectat de fimoza severa sau chiar grava de gradul 3 sau 4, ca si cea in care probabil te gasesti tu, niciodata NU se poate dezvolta normal si din acest motiv de obicei/de regula ramane mic/scurt si subtire. Este pur si simplu alegerea ta daca vrei sa ramai un ''handicapat sexual'' tot restul vietii, sau sa devii un barbat cu penisul sanatos asa cum este normal. Operatia de fimoza in cazul tau reprezinta o necesitate fiindca nu se poate rezolva de la sine din cauza severitatii extreme. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Se poate face o operatie dar de ce sa te operezi cand dupa cativa ani de relatii sexuale o sa arate si la tine ca la actorii de filme xxx, si in plus daca te operezi vei pierde foarte mult la sensibilitatea penisului si vei avea dureri destul de mari in primele luni.

| Kimball explică (pentru MihaiNicu23):

Când ma masturbez, din cauza sensibilitați actuale nu nă tine m-ai mult de 1 minut...
Chestia e ca nu am o viața sexuala activa din cauza ca nu-mi pot face o prietenă...

| p2o3g4a5n6 a răspuns:

Hey! Poti sa iti faci operatie, se numeste circumcizie, poti cauta mai multe detalii pe internet, poti chiar sa vezi cum se face de obicei baietii arabi au penisul circumcis. Sa stii ca doare destul de tare si cand iti faci operatia iar daca ti-o faci intr-adevar penisul o sa fie mai curat insa la masturbare te deranjeaza adica te masturbezi mai greu. Mai demult baietii erau circumcisi pentru a nu se mai masturba. Si inca ceva : pielea de pe capul penisului o sa isi piarda de tot sensibilitatea ceea ce va dezavantaja actul sexual.