| PiScOtElL a întrebat:

Hey TPUhappy... ce faceti?big grin
Am si eu o problemasad. imi place de un baiat... vorbim pe mess tot timpu...cand suntem amandoi online, el ma intreaba "ma mai iubesti" si apoi incepe sa rada nu stiu ce sa cred cand imi spune asemenea chestii, unele persoane spun ca el ma place, dar eu nu stiu ce sa cred, mi-e frica sal intreb.Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| butt3rfly16 a răspuns:

Nu este de ajuns sa spuna ca te iubeste daca nu o si demontreaza.Cel mai probabil te pune la incercare sau doar se "distreaza" pe seama ta. Daca chiar ii place de tine ar trebui cel putin sa va si cunoasteti persoanal si sa fi iesit pe afara.Asa virtual cu totii arata frumos si sunt niste dragastosi dar in realitate sunt niste increzuti care nu stiu cum sa se poarte cu o fata. Sfatul meu:vorbeste deschis cu el,incearca sa-i bati tot felul de apropouri,sa va cunoasteti mai bine, sa vezi daca aveti lucruri in comun, daca sunteti pe aceiasi unda si abia atunci iti poti pune problema daca ii place de tine.Pana atunci draga mea nu poti avea incredere in niste cuvinte spuse pe mess.Baftawinking

5 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

El e lejer si o ia ca pe o gluma, se pare ca nu vrea tocmai sa vorbeasca serios despre voi doi, probabil vrea doar sa ramaneti prieteni. Tu scumpo ar trebui sa-i marturisesti pana la urma, ca sa poti sa fii tu sigura si sa-ti indepartezi aceasta piatra de pe inima, Nu ar trebui sa te atasezi prea mult de el, caci ai putea sa rupi aceasta prietenie frumoasa pe care o aveti si ai putea sa suferi si tu din cauza lui.
Marturisirea este cea mai buna solutie scumpo, si indiferent de raspuns, lasa asa cum este, iubirea si fericirea care ti-o doresti vor sosi cand nici nu te astepti. Daca ti-e scris sa fii cu el, atunci cu el ramai draguto. Mult succes iti doresc!

| Marya6329 a răspuns:

S'or putea sa te placa...la fel de bine s'ar putea sa nu te placa si sa ia in gluma...cel mai sigur ar fi sa il intrebi:d

| arash a răspuns:

Si eu mai faceam din astea cu fetele pe care le placeam,le spuneam ma mai iubesti si dadeam emoticonuri de ras,pentru ca nu vroiam sa ii arat ca imi place de ea,si asta ar putea fi unul din motive pentru care da emoticonuri de ras! cel mai bine ar fi sa vorbesti o data serios cu el,in domeniul dragostei,nu stiu,si din vorba in vorba,sa ii zici: "AUZI,UITE,NU STIU CUM SA ZIC DAR.MIE IMI CAM PLACE DE TINE,SI NU STIU DACA SI TIE ITI PLACE, DECI?" sau ceva de genu, si vei vedea adevarul! Sper sa te ajute!

| PiScOtElL explică (pentru arash):

Mersi mult. Tuturor