| MadalinuskaIonuska a întrebat:

Cum aflu daca un baiat ma place? Dau fundita:X!

Răspuns Câştigător
| Everything a răspuns:

Pai la fel cum au zis si ceilalti daca iti zambeste,te saluta, se uita dupa tine, etc...dar asta nu poate insemna neaparat ca ii place de tine.Eu una am citit intr-o revista ca unui baiat daca ii place de o fata ii imita fara sa vrea sau sa-si dea seama miscarile[cum sta cand citeste sau vorbeste cu cineva,etc.], cand ii imita limbajul[anumite cuvinte care le foloseste mai des], incearca mereu sa-i atraga atentia si se comporta altfel in preajma ei incercand sa para mai interesant. Sper ca te-am ajutat^_^

3 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Ii bagi o limba in cur si vezi cum reactioneaza...
deci.

| ionut1134 a răspuns:

Te saluta se iuta dupa tine incearca sa stea aproape de tine cand te apropi de el si se uita in ochi tai se inroseste in obraji si iti da cadouri dar poti vorbi cu cel mai bun prieten al lui daca ii place de tine Fundita?

| Plictisitu a răspuns:

Poi, baietii sunt foarte usor de citit.
Daca esti nu esti timida il poti intreba chiar tu.
Daca nu vrei poti sa ii vezi comportamentul, daca te saluta, daca se uita la tine, daca iti zambeste cand te uiti tu la el.
Sau, daca iti e mai usor ii poti cere unui coleg / prieten si care sa nu ii zica ca l-ai pus tu sa il intrebe, sa il intrebe daca te place.
Eu sincer prefer prima varianta pentru ca unii baieti chiar apreciaza sinceritatea.
Iti doresc succes.