| fancyLadyGaga a întrebat:

Hey TPU..Cum as putea sa uit de fostul iubit? Avand in vedere ca suntem la aceeasi scoala, vorbim aproape zilnic...As vrea sa ma impac cu el,dar nu cred ca merita, desi tin la el inca dupa aproape 6 luni de cand ne-am despartit. Ofer funditahappy

Răspuns Câştigător
| inlovewiththerainbow a răspuns:

Păi vezi, tu nu vrei să-l uiți, de asta nici nu o să ți-se primească. Dacă te vei gândi că el mai are sentimente pentru tine, cum te vei îndepărta de el? Trebuie să accepți realitatea, dacă te iubea, acum nu mai era „fostul iubit". Încearcă să adopți o atitudine pozitivă, încearcă să nu mai fiți atât de apropiați. Mă refer la cercul de prieteni comuni, activități preferate, hobby, etc. Atât timp când îl vei vedea în fiecare zi, nu cred că vei realiza de fapt că sunteți despărțiți, ci doar certați. Lasă-ți ceva timp doar pentru tine, în care să-ți faci ordine în suflet și în gânduri. Știu că poate fi dureros, greu, insuportabil, etc. Dar asta e, plus că dacă va-ți despărțit, au existat unele motive, nu? Motive care v-au distrus relația. Baftă!

4 răspunsuri:
| reihiuke a răspuns:

Poti sa uiti de el daca incerci sa constidentizezi faptul ca nu mai sunteti prieteni. Incearca sa nu mai faci asocieri cu amintiri de cand erati prieteni. Nu stiu cum sa-ti zic. Nu mai lasa starea sa se extinda si o sa ajungeti sa fiti buni amici, fara sa mai suferi. Alta cale nu ai.

| fancyLadyGaga explică (pentru reihiuke):

Pai asta-i faza, ca suntem buni amici doar ca eu mai simt ceva pentru el, si cred ca si el mai are sentimente fata de mine...

| reihiuke a răspuns (pentru fancyLadyGaga):

Incearca. sa transformi sentimentele astea intr-un fel de "bucurie pentru aproapele" si ca iubesti neconditionat. E o senzatie faina happy Tu stii ca nu veti mai fi impreuna dar te porti in continuare la fel tongue

| inlovewiththerainbow a răspuns (pentru fancyLadyGaga):

Păi vezi, tu nu vrei să-l uiți, de asta nici nu o să ți-se primească. Dacă te vei gândi că el mai are sentimente pentru tine, cum te vei îndepărta de el? Trebuie să accepți realitatea, dacă te iubea, acum nu mai era „fostul iubit". Încearcă să adopți o atitudine pozitivă, încearcă să nu mai fiți atât de apropiați. Mă refer la cercul de prieteni comuni, activități preferate, hobby, etc. Atât timp când îl vei vedea în fiecare zi, nu cred că vei realiza de fapt că sunteți despărțiți, ci doar certați. Lasă-ți ceva timp doar pentru tine, în care să-ți faci ordine în suflet și în gânduri. Știu că poate fi dureros, greu, insuportabil, etc. Dar asta e, plus că dacă va-ți despărțit, au existat unele motive, nu? Motive care v-au distrus relația. Baftă!

| TkeL a răspuns:

Fetele,se spune ca baietii fac fetele sa sufere dar e total invers. Eu sufar si acum dupa prietena mea si am incercat de n ori sa ma impac cu ea, dar ea nu vrea si nu vrea! Fa dupa cum iti spune inima, cel mai bun lucru este sa te impaci cu el, nu de alta dar sa regreti mai tarziu e groaznic.