| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda PROMIT. Se pare ca-i ce-a mai ghinionista perioada din viata mea sad. M'am certat si cu prietena mea cea mai buna... Din neintelegeri sau intentie din partea prietenului ei. Deci noi eram ca 2 surori... si cu prietenul ei ma intelegeam la fel de bine ca si cu ea, si miercuri am avut niste neintelegeri. Ea s-a suparat pe prietenul ei si a plecat acasa. Eu i-am zis lui ca sa nu mai fie trist ca oricum o sa se impace cu ea, ca si cu mine face la fel cand ne certam si i-am zis daca vrea sa vina seara la mine ca vin mai multi la un party. Si ei au vorbit in seara aia, s-au impacat si el a zis ca l-am chemat la el, iar ea nu mai vorbeste cu mine, pe motiv ca vreau sa i-l iau straight face. Va rog dati-mi cateva sfaturi, ce-as putea sa fac sa nu mai creada asta, si nici parintii ei n-o mai lasa sa vb cu mine straight face. Oameni buni, n-am avut nici cea mai mica intentie sa i-l iau, Doamne fereste. Ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Schweitzer a răspuns:

Buna. Daca tu intr-adevar ai fost o prietena buna si nu ai dat vreun semn ca ai vrea sa ii furi iubitul atunci nu trebui sa iti faci probleme. Incearca sa mai vorbesti cu ea insa fara sa o stresezi prea mult. Doar cand se iveste momentul oportun. Incearca sa ii explici politicos ca tu doar ai vrut ca ei sa fie fericiti si sa fie din nou impreuna. Incearca eventual sa iti faci si tu un prieten pentru a-i demonstra ca nu ai nici o intentie sa i-l furi. Daca nu va fi convinsa atunci nu trebuie sa o stresezi. Lasa sa mai treaca putina vreme si cu timpul isi va da seama ca a gresit si ca de fapt ii vrei doar binele.
In ceea ce ii priveste pe parintii ei nu te comporta urat cu ei si saluta-i de fiecare data cand ii intalnesti. Daca nu te saluta nu te supara si saluta-i in continuare. Vei da dovada de buna crestere si politete, cu timpul isi vor da seama ca tu nu esti ceea ce ei si-au imaginat de fapt.
Sper ca ti-am fost de ajutor si sper sa va impacati cat mai repede. E pacat sa se rupa o prietenie atat de frumoasa!

| AngelGirl5 a răspuns (pentru Schweitzer):

Multumesc din suflet pentru cuvintele tale sad. Sper ca o sa pot vorbi cu ea si o s-o fac sa inteleaga sad. Chiar nu pot sa ma acomodez cu gandu' k n'o sa mai fim prietene sad.

| Schweitzer a răspuns (pentru AngelGirl5):

Cu placere! Sper sa va impacati cat mai repede. Nu uita: FUNDA.

4 răspunsuri:
| MasterYoda a răspuns:

N-a fost cu intentie, a fost cu directie... bine ca nu l-ai invitat si in pat, ca doar vb aia, erati mai multiwinking

| BLeur a răspuns:

Sun-o pe prietena ta, sau cheam-o să-i explici..roag-o frumos să te înţeleagă ca nu ai vrut să-i iei prietenul.