| nimeniimportant123 a întrebat:

Hey, TPU ..de cand am inceput sa ma cunosc cu prietenul meu am aflat multe despre el..adica cand il sun imi spune mereu...suna-ma pese 10 20 5min sau jumate de ora si ma enerveazastraight face ba ca are trebuie ba nj cestraight face.si azi am iesit cu el.si tot vorbea despre fosta lui prietena...nu inteleg.dar desii candd il chem afara cu mine iese..inainte sa se desparta de ea..era altfel.mai,,pasional" dar de cand s-a desp de prietena lui ca eram un fel de,, prieteni cu beneficii" in fine.e deprimatstraight face nici macar nu ma mai saruta asa de des.in fine a spus ca trebuie sa astept sa isi revina.dar nu dau nicio sansa relatiei pe care vreau sa o avem.chiar daca el a confirmat ca ar vrea asta.deci nu stiu ce sa fac.sa continui sau sa o las balta?

Răspuns Câştigător
| AndreeaaD a răspuns:

Ar trebui sa il lasi sa isi puna ordine in ganduri, in sentimente pentru ca se pare ca el inca nu stie ce vrea si evident se mai gandeste la fosta.Intelegem ca nu-i usor sa treci peste o fosta iubire dar din moment ce a ales sa fie cu tine nu ar trebui sa iti umple capul numai cu fosta si sa se comporte asa.
Spunde-i ca il intelegi dar ca trebuie sa se hotarasca ce are de gand sa faca.Mai mult, daca el nu este dispus sa treaca peste atunci de ce te mai amesteca si pe tine.Nu e un joc, ai si tu sentimente.Ce ar fi ca la fiecare intalnire sa ii povestesti si tu despre fostii tai? Spune-i ca ai nevoie de mai multa afectiune din partea lui.Ca vrei sa iti demonstreze ca tine la tine, in plus nu o sa o uite niciodata pe fosta daca nu incearca.

| nimeniimportant123 explică (pentru AndreeaaD):

Mersii mult:* mi-ai fost de ajutor

| AndreeaaD a răspuns (pentru nimeniimportant123):

Ma bucur ca te-am ajutat:*

3 răspunsuri:
| andrey663 a răspuns:

Ar trebui sa-l lasi cateva saptamani singur.Doar el se gandea la fosta si tu vi sa-l pupi etc. Poate ca el tinea la ea.Si ca s-a combinat cu tine ca sa o uite pe fosta.