| Chnss a întrebat:

Hey.Stiti,e vorba tot de baiatul din intrebarea anterioara.Acum suntem foarte apropiati, ne spunem orice.Ne giugiulim etc.Imi este ca un frate.Dar problema e ca cea mai buna prietena a mea mi-a spus ca vrea sa se desparta de el.Si nu stiu ce sa fac.Sa-i spun ca vrea sa faca asta sau sa il las asa pana afla el.Problema e ca daca il las asa o sa spuna ca eu stiam dinainte de chestia asta si o sa imi spuna ca parca stabilisem ca ne spunem orice.Si in plus nu pot sa-l las asa.Parca ma doare pe mine..Va rog ajutati-ma.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand sa-i spui. Pana la urma tineti unu la celalalt. Poate prietena ta nu are curajul sa-i spuna in fata ca vrea sa se desparta de el. Acum, faci ce crezi tu ca este mai bine pentru amandoi.

| pisicutzamik a răspuns:

Problema ta este ca de ce parte vrei sa fii,cu unul dintre ei te vei "certa", nu stiu ce sa zic si cum sa faci sa impaci si capra si varzalaughing. daca tii la baiatu asta asa cum ai spus si nu vrei sa te certi nici cu prietena ta, dai un mesaj baiatului si spune-i, dar cu un numar pe care sa nu-l stie niciunu dintre ei, sau suna-l cu privatbig grin!

| YoBuDy a răspuns:

Trebuie sa fii constienta ca daca ii vei spune acelui baiat ca prietena ta vrea sa-l paraseasca, te vei certa cu prietena ta. Daca nu ii vei spune si va afla baiatul acela probabil ca te vei certa si cu el, dar macar ai o scuza buna si aceea ca nu era treaba ta sa te bagi in relatia lor.

Este alegerea ta ce vrei sa faci.

| santiano a răspuns:

Eu iti recomand sa te faci ca ploua si nu stii nimic, nu esti tu cea care trebuie sa ls stii pe toate sau sa porti vorba de la unu la altu!
Asa ca nu spune nimic, fa-te ca nu stii si daca esti intrebata spune-i ca tu nu ai fost atenta la ce a spus prietena ta ca erai cu gandurile departe!