| LolFraiere a întrebat:

De un an un baiat se da la mine si acum cateva luni am inceput sa ne intelegem mai bine si in ultimul timp el a insistat sa ies cu el dar eu am refuzat pentru ca de cand am fost cu un baiat nu prea mai vreau sa ies cu cineva din cauza ca cel baiat dupa despartire a inceput sa ma faca in toate felurile si m-am simtit foarte prost si imi e frica sa nu fie si el ca si celalalat. Eu il plac acum suntem certati si a zis cand am chef de el sa il caut. Nu stiu eu nu prea vreau pentru ca am sesizat ca sunt si prea mica sa am iubit ce a fost cu fostul a trecut mna minte de copil nu am stiu ce era in capul meu. Apropo am 14 ani trec in clasa a8-a. Ce sa fac? Sa ii dau o sansa sau sa il las sa treaca si el si sa astept sa mai cresc?

7 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu toti baietii sunt la fel, sa stii. Si nu esti mica pentru a avea un prieten, doar nu te casatoresti cu el. Incearca sa fii cu el, nu ai nimic de pierdut.

| LolFraiere explică (pentru Djlsghtnquuw):

Nu ma casatoresc laughing)

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru LolFraiere):

Stiu asta, era un fel de a spune :p

| Adry05 a răspuns:

Bună!
Eu zic să încerci. Dacă pe parcurs ţi se pare că ar fi ca acela renunţă pur şi simplu. Probabil acela a zis lucruri rele din faptul că te-ai despărţit într-un mod mai brutal de el. Încearcă să numai faci greşeala. Or vrea ei să pară puternici, dar sunt slabi pe dinăuntru.

| LolFraiere explică (pentru Adry05):

Nu m-am despartit printr-un mod brutal, doar i-am zis ca am terminat-o pentru ca l-am vazut cu alta si ca eu nu sunt jucaria nimanui...

| Adry05 a răspuns (pentru LolFraiere):

Atunci... Chiar nu ştiu. E doar enervare că s-a terminat.

| maryus83 a răspuns:

Fa o scoala