| Ax a întrebat:

De vreo 2 saptamani imi place de un baiat. A fost dragoste la prima vedere! Dar imi e frica sa ii spun. Am impresia ca si el ma place. Nu ne cunoastem foarte bine dar v-am spus cred ca si el ma place si nu stiu ce sa fac. Il plac chiar foarte mult. Ajutati-ma va rog!

7 răspunsuri:
| Gstefan a răspuns:

Din moment ce nu va cunoasteti prea bine, de unde sti tu ca si el te place si nu e doar amabil?

@robylego Cu ultima fraza ai insultato pe fata in ultimul hal.

| Vix999 a răspuns (pentru Gstefan):

Nice pointwinking Eu nu inteleg ce naiba e in neregula cu lumea? Simplu. daca il placi spune-i! Asa se face experienta de viata! Daca zice ca el nu, foarte bine : zambeste, spune "ok multumesc" si treci mai departe. Ce va tot cramponati toti in momente d'astea stupide?

| neutrino a răspuns:

Pai daca a fost dragoste la prima vedere, iubiti-va, nu va trebuie ajutor!

| December a răspuns:

Pai intra in vorba cu el, incearca sa filtrezi si vezi ce reactie are. Daca iti da impresia clara ca te place atunci poti sa-i spui direct ca-ti place de el. In concluzie fa tu primul pas happy

| robylego a răspuns:

Spune-i ca il placi intr-un mod indirect (pune-i la scoala un bilet cu 'suna la ----- ca sa afli cine te place' ) pare penibil dar merge
daca nu spune-i! baieti nu-s ca fetele, accept cam orice fata...

| johnraspundelatot a răspuns:

Daca ii place de tine, inseamna k nu vrea sa-ti spuna pentru ca, e un baiat destept si nu vrea ca tu sa-l iei de fraier dupa ceti zice ca te place asa ca mai bine ar fi sa-i spui tu lui primul ca il placi.

| Deyutbx a răspuns:

Poi,roaga o amica de a ta sa il intrebe pe X ce parerd are despre tne.Sh dupa stii daca te place sau nu! Sper ca te-am ajutat. FUNDA?