| Analoveniceho12 a întrebat:

Deci e o poveste mai lunga deci sper să aveți timp să o citiți.
Îmi place de un băiat, foarte mult. Și pentru unele persoane asta nu ar fi mare chestie dar pentru mine e, mie până acum nu mi.a plăcut vreodată de un băiat. Adică eu mă inteleg cu băieții de la mine din clasa pentru că ei nu sunt barfitori și cu doua fețe că majoritatea fetelor de la mine din clasa( sunt a opta), in concluzie nu mi-a plăcut vreodată de un băiat mai mult că prieten.
Hai sa va spun și cu l.am cunoscut pe acest băiat( numele lui e Adi), vara trecuta părinții mei s.au decis să mă lase să merg la judo și acolo l.am cunoscut. El e brunet cu ochi verzi albăstrui, e puțin mai înalt decât mine, are centura maro și e amuzant dar si serios atunci când trebuie. Amândoi avem 14 ani. Ideea e că îmi place foarte mult de el și nu știu dacă e reciproc. Eu am văzut pe net ceva de genul " semne că un băiat te place" și câteva semne le face și Adi, de exemplu atunci când e cu mine e mai serios, mai rușinos și nu glumește că și atunci când e cu prietenii lui de la sală unde ne antrenăm, a ras la o gluma de a mea chiar daca nu a fost foarte reușită sau atunci când vb cu mine are corpul intreptat spre mine și atunci când nu vb cu mine sau când suntem în grupul nostru de prieteni el se uita la mine și își mută privirea doar atunci când vb cu altcineva, adică atunci când stă și asculta ce vb noi acolo el se uita la mine și atunci când eu zic ceva el este atent sau când am venit mai devreme la antrenament eu m.am pus pe o treaptă a scării de acolo și el s-a pus lângă mine și când m.am ridicat în picioare și el s-a ridicat în picioare. Avem multe chestii in comun ținem cu Barcelona, ne place de Neymar, ne place Satra Benz, ne plac aceeasi YouTube.eri. Și nu zic neapărat că vreau sa fim împreună pentru că realizez că suntem mici, amândoi având 14 ani, dar vreau să îmi spuneți daca din cele menționate mai sus m.ar placea sau nu, pentru mor de curiozitate sa știu( și în cazul in care o să îmi spuneți sa fiu atenta la cum se comporta cu celelalte fete de la sala unde ne antrenam, vreau să știți că cu ele nu vorbesc pentru ca fetele care vin sunt cam nesuferite și de aceea nimeni nu prea vb cu ele, și nu vreau sa zic că eu sunt cea mai șmecheră sau știu eu ce, nu, mai sunt fete de treabă acolo doar că cu mine se înțelege cel mai bine, dintre fete). Deci? Ce ziceți? Mă place sau nu? Și voi băieți cu va comportati cu o fata când vă place de ea? înafara de faptul că va purtați frumos și faceți complimente, vreau sa zic modul vostru subtil, adică va plasați strategic sa fiți aproape de ea și altele, știți voi la ce mă refer. Și intr.un antrenament el a fost in spatele salii sa aranjeze nu știu ce și după când sa făceam încălzirea s-a așezat pe rândul pe care eram eu( noi la încălzire fiind așezați în 5 coloane și în dreapta mea mai erau încă 4 persoane și el s-a așezat fix pe rândul meu, nu lângă mine, dar de ce s.ar fi așezat pe rândul meu pentru că cu celelalte persoane de pe rândul pe care eram eu și lângă care s-a pus el nu prea vorbeste și nu sunt chiar prieteni. Dc nu s-a dus pe rândul lui?)
Pt cei care au ajuns aici, vă mulțumesc că ați citit!
Și aștept sfaturi și păreri!

5 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Nu cred ca multi au ajuns la sfarsitul intrebarii tale, scrii foarte haotic.Ar trebui sa primeasca o medalie cei care au reusit.

Mergi la el si intreaba`l daca vrea sa iasa cu tine la un suc. Poveste incheiata.Ce atatea semne si ganduri si vrajitorii, gandesti prea mult pentru binele tau.

| Borsecuț a răspuns:

Când mai vorbești cu el sa te uiți în ochii lui și dacă i se dilata (maresc) pupilele înseamnă ca e atras de tine. Cam atât stiulaughing

| IAmAGreatPotato a răspuns:

Eu cred ca te place, dar singura metoda prin care ai putea sa aflii ar fi sa-l intrebi sau daca nu vrei sa fii asa directa, ia-l "pe ocolite", fă glume subtile din care sa-si dea seama care e situatia. Good luckwinking

| ingerasul1612 a răspuns:

Hei. Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine. sunt a 8-a si imi place de un coleg, dar nu stiu daca si el ma place. Din ce ai descris tu, pare ca si el te place. Daca vrei sa fii directa poti sa-l intrebi daca vrea sa iasa undeva cu tine, iar daca ti-e teama de un refuz, intreaba un prieten de-al lui daca stie de cine-i place si chiar poti sa-i spui prietenului adevarul. Daca-i spui lui adevarul, sunt sanse sa vorbeasca cu baiatul de care-ti place si poate veti fi impreuna. Sper ca te-am ajutat! Succes!

| Annonimmmmmmm a răspuns:

Din ceea ce ai descris tu pare ca te place, insa poate ca ii este teama ca oricarui baiat sa nu fie respins. Daca vezi ca nu are tupeu cel mai bine ar fi sa te duci si sa ii spui ceea ce simti pentru el.Bafta.