| LittleAngellll a întrebat:

E prima mea intrebare de aceea vreau sa va dati si voi cu parerea si sa imi dati si mie un mic sfat. ca vreau si eu sa aud parerile voastre. suntei ultima mea sansastraight face
Deci sa incep cu inceputulbig grin
vinerea trecuta am vazut in scoala un baiat frumos =p~ si cum sunt eu mai indrazneata l-am intrebat cum il >cheama:" bun mi-a zis doar ca nu intelesesem... si a plecat rolling eyes
pe urma incepusem sa-l vad din ce in ce mai des si l`am intrebat iar cum il cheama. si mi-a zis :-x. pe urma il vedeam des deslaughing si ma uitam la el si vedeam ca imi zambeste mereu de atuncistraight face si m`am indragostit de elstraight face
el si-a dat seama... adica imi zambea ii zambeam straight face si pe urma nu stiu de unde dar toti din clasa lui ma intrebau "iti place de x? iti place x? " rolling eyes nu stiu de unde au aflat
apoi comunicam doar prin priviri >8-
si odata pe strada era in spatele meu straight face si cand m`a vazut s-a pus in fata mea si mi-a zis "buna" :O laughing pe urma la scoala [ tot in aceea zi] eram afara rolling eyes si niste colegi l`au luat cu forta si l`au adus la mine straight face si cica "ba e mort dupa tine dar vrea sa stie cum te cheama ca nu stie " si ma uit eu cam " raised eyebrows" la ei si ii zic cum ma cheama pe urma tot in aceeasi zi afara ma vede el si era cu o fata si eu vorbeam la tel si face " cu cine vorbesti?" si radea straight face
asa si azi era cu prietenii lui si a facut un grup chiar in spatele meu si vorbeau cevastraight face si pe urma toti au venit la mine cica "priveste`ne in ochi sa te vedem >:" straight face si azi o colega m`a intb daca`l plac si i-am zis ca nu si face aia"E nuoh go on" sistraight face vine una din clasa de la el cica "CE AI MA TU CU EI? CE TE BAGI TU? AI UITAT CA ne-a ZIS EL SA NU NE BAGAM?"
straight face
eu mi`l doresc din ce in ce mai multstraight face dar cred ca el face misto de minesad
straight face [cand mi-au zis aia ca ma place era si el langa noistraight face si nu zicea nimic] straight face

CE PARERE AVETI? ce sa fac mai exact?crying
dau fundastraight face imi pare rau ca am scris mult
va rog sa nu fiti ironici

Răspuns Câştigător
| AmelyRain a răspuns:

Din ce mi-ai povestit se pare ca esti clasa a 6-a sau in jur de. Ce poti sa faci? sa astepti sa vezi ce se intampla, Doamne ce nesuferite sunt situatiile de genul asta de parca ar fi treaba lor de cine iti place tie. Banuiesc ca te simti doar penibil din cauza celor care se baga, el a zis chestia aia pentru ca probabil si el se simte la fel de penibil. Acum astepti sa se calmeze lucrurile, stai linistita si nu mai vorbi cu nimeni despre el, daca te mai intreaba cineva daca iti place de el fa o fata dinaia dreapta si spune " mai...mie mi se pare dragut dar nu vad care e problema" sau ma rog, formulezi cum iti place tie. Si apoi vorbeste cu el pe mess; stiu ca e cea mai de rahat metoda de a vorbi cu cineva si de a te imprieteni cu cineva dar macar acolo nu se baga nimeni in seama ca niste imaturi obsedati. Bafta!

| LittleAngellll explică (pentru AmelyRain):

Sunt la liceu malaughing

| AmelyRain a răspuns (pentru LittleAngellll):

Scuza-ma big grin pare comportament de clasa a 6-a, serios, numa cand eram in generala cei din jur procedau asa cum indragostiti, la liceu nu ar trebui sa se puna problema asta.

4 răspunsuri:
| PinkNightmare a răspuns:

Nu ai de unde sa iti dai seama daca te place sau nu doar din priviri.Ca sa iti dai seama de acest lucru trebuie sa fii doar tu cu el, nu si colegii lui sau colegii tai de fata.Toata lumea stie ca iti place de el pentru ca ori face intr-adevar misto-si asta ii foarte posibil- sau pentru ca a fost f evident acest lucru din comportamentul tau.Ai o discutie cu el intre patru ochi si vezi daca te place sau nu, altfel eu zic sa ii da-i pace.

| NiyckoOlLeEtTaAFiTzOaSa a răspuns:

Offf nu trebuie sa ati pierzi sperantakiss intreaba-l in fata daca vrea sa fie cu tine ati promit ca e cel mai bine stii ca daca esti timida nu faci nimic deci cum tiam mai zis nu ati pierde speranta ai incredere in tine si fa tot posibilul nu baga pe nimeni in seama si ai sa vezi ca o sa gaseti adevaratele lezultate:X poate ti-a fost de ajutor raspunsul meu si poate imi dai si mie o fundita