| anonim_4396 a întrebat:

Il plac, si el ma place ( am aflat de la cel mai bun prieten al lui ) dar ii e frica sa imi spuna... Ce sa fac? Nu vreau sa fac eu primul pas straight face Cum sa ii dau de inteles ca il iubesc?

Răspuns Câştigător
| RainboyDash a răspuns:

Pai e destul de usor..Nu trebuie sa ii spui, te imprietenesti cu el, apoi ii spui ca il iubesti prin cel mai bun prieten al lui. Apoi ii spui tot celui mai bun prieten al lui ca tu nu vei face primul pas, si daca el isi dorest cu adevcarat relatia il va face el.

| AnonimaOk a răspuns (pentru RainboyDash):

O sa incerc happy mersi mult

| RainboyDash a răspuns (pentru AnonimaOk):

Cu placeree

| RainboyDash a răspuns (pentru AnonimaOk):

Da-mi si funda daca vrei te rog happy

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poartă-te diferit cu el faţă de modul în care te porţi cu ceilalţi băieţi. Ar trebuii să faci tu primul pas dacă el e prea timid, sau poţi pune o prietenă să o facă.

| vali1985 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el, intrebandu-l ce simte pentru tine.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Stii,cateodata privirea unui om face cat o mie de cuvinte.Incearca sa petreci mai mult timp cu el, sau sa bati niste apropouri.

| oOSaritaOo a răspuns:

Vorbşete cu prietenul lui şi spune-i să-i zică că şi tu îl placi şi să-l încurajeze să vorbească cu tine. happy

| dragos9234 a răspuns:

Daca nu vrei sa faci primul pas si nici el nu vrea nu veti ajunge nicaieri.

| Kennziiie a răspuns:

Demonstrează-i, nu-i spune!happy

| AnonimaOk a răspuns (pentru Kennziiie):

Cum?

| Kennziiie a răspuns (pentru AnonimaOk):

Fă tu primul pas.

| rebecutzaa a răspuns:

Daca nu faci tu primul pas nu rezolvi nimic. spune-i adevarul iar dupa aceea va recunoaste si el.lui ii este frica sa iti zica deoarece, poate il refuzi si pica de prost.mai bine fa primul pas tu.