| iOnUtsidyAnA a întrebat:

Pff.TPU nici nu stiu cum sa incep.deci acum 2 ani pe cand aveam 14 ani m-am indragostit de un baiat pe nume G cu care am avut o rel de un an de zile dar in care ne-am certat, ne-am despartit si impacat.deci nu am fost chiar un an impreuna ca am avut si despartiri dar ne-a mers binisor.pana intr-o zi cand am decis sa ne despartim deoarece ai mei cand au auzit ca e mai mare decat mine cu 5 ani.si nu m-au lasat si ne-am despartit si am trecut peste am mai vb la tel dar s-a racit relatia de prietenie bun.pana intr-o zi cand m-am indragostit de un baiat pe nume I cu care am o rel de un an si o luna e totul perfect ma respecta, ma iubeste ar face orice pentru mine dar.stiti cum e prima dragoste nu se uita si.mereu ma gandesc la G si in timpul cand is cu I ma tot suna si vorbeam si ar dori sa fie cu mine ca totusi acum is mai mare si poate, iese ceva frumos intre noi si I cand a vazut ca ma tot suna, ia rasp la tel si i-a zis sa ma lase in pace ca am prieten de atunci nu ma mai cautat de vreo 3 luni sau chiar 4 luni. doamne ma gandesc intruna la el.nu stiu ce sa fac? sa fiu cu I pe care il iubesc dar.ma gandesc la G. ce sa fac?

ajutati-ma va rog.

sunt foarte confuza. n-as vrea sa ranesc pe nimeni.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Offf.e complicat. Daca tu te hot'sa ramai langa acest " I " ( laughing ) incearca sa iti schimbi atitudinea si sa nu compari pe G cu I sa nu faci nimic in genul acesta.Aici trebuie atitudine si incredere de la bun inceput pentru ca vei reusi! Insa daca sentimentele tale sunt puternice si tu simti ca locul tau este mai degraba langa G, fugi repede la el! Nu`ti pierde timpu` E vara du-te la el! Mult succes si nu uita FA CE ITI SPUNE INIMA ( am facut si o rimalaughing ) :*!

1 răspuns:
| Ðianna a răspuns:

Nu vrei sa ranesti pe nimeni,si apreciez asta,dar crede`ma draga mea prietena de departe,cateodata trebuie sa facem alegeri in favoarea noastra,sa ne gandim si la noi,la fericirea noastra happy tu esti singura in masura sa decizi pe cine iubesti mai mult,care dintre cei doi te face sa plutesti pe un nor de puf de fiecare data cand iti zambeste sau cand iti apare in minte,care dintre cei doi te respecta mai mult, te intelege si te incurajeaza, care dintre cei doi e ACELA... take care :*te-am pupat