| LisLissa a întrebat:

Am 12 ani,am placut un baiat vara asta, am fost cei mai buni prieteni dupa o vreme el s-a combinat cu una din prietenele cele cele mai bune, ne-am certat(eu si baiatul) si nu ne-am vorbit 4 luni, in acele 4 luni a inceput scoala si am avut un nou coleg de clasa pe care am inceput sa il plac, el are iubita(nu o suport)..de curand m-am intalnit cu fostul cel mai bun prieten si am inceput iar sa il plac, dar am momente cand il urasc...Acum as vrea un prieten, dar totusi am temeri daca o sa am un prieten.Ce sa fac? Sa vorbesc mai mult cu fostul bff (acum suntem amici)sau sa ma apropi ce colegul meu?(asta ar insemna sa ii stric relatiasadsi nu vreau sa fac asta fiindca nici mie nu mi-ar placea sa mi se faca asa ceva)..Va rog. Vreau sa vad ce ati face voi in locul meu :* crying sad

Răspuns Câştigător
| gummydoodle a răspuns:

Vreau sa-ti spun ca si mie mi s-a intamplat geva de genu.doar ca la inceput si eu ma intelegeam foarte bine cu un baiat,iar amandoi ne placeam unul pe altul, doar ca eu am facut o prostie, am facut sa para evident ca imi place de el si atunci totul s-a schimbat, iar el a inceput sa se intalneasca cu cea mai buna prietena a mea.A suferit destul. daca pot sa zic asa, dar mi-a trecut.La inceput il credeam cel mai tare baiat din lume,dar apoi am inceput sa ma comport arogant cu el, tot timpul il jigneam, dar acum ma comport normal cu el.dar apoi m-am indragostit dde fratele lui geaman pe care il credeam intodeauna un nesimti, dar se pare ca el era cel de treaba. oricum am gresit fiinda mi-a placut de ei, m-au facut doar sa ma simt prost si blah blah blah.am incercat sa ma comport normal cu ei si sa imi placa de alt baiat, cu mine a functiona, prin faptul ca cei doi gemeni erau cei mai smecheri din scoala..acum ii resping si ma simt mult mai bine, ar trebui sa incerci si tuhh..PS nu ar trebui sa fi asaBFF cu primul pentru ca o sa ai din nou sentimente pentru el. Sper sa nu suferi..PEACE bafta:*

2 răspunsuri:
| PunkieMuff a răspuns:

Parerea mea e sa mai astepti. Esti mult prea mica pentru o relatie. Esti inca doar un copil. Mai asteapta sa mai cresti, si atunci vei putea hotari singura ce sa faci! happy

| LisLissa explică (pentru PunkieMuff):

Multumesc pentru sfat happy