| Mihaela_6236 a întrebat:

Imi place de un baiat.
Pana sa afle ca imi place de el eram buni prieteni chiar foarte buni, dar acum nici nu ma mai saluta, va rog spuneti-mi ce pot sa fac sa ii atrag atentia!?

8 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna Mihaela:*:*
Pai il saluti tu,dar daca el nu o va face,ramane doar sa vb cu el si sa il intrebi de ce te ivita, ca erati prieteni, sau poate ca si el te place si este mai timid!blushing

| Bibishorrrr a răspuns:

Daca tu il saluti si el nu.Trateaza.l cu mare indiferenta si o sa se simta prost.Si dupa aia el te va saluta cu siguranta.S.au poarta o discutie serioasa cu el si o sa vezi ca totul o sa se schimbe. Funda?:X

| sεcяεт a răspuns:

Mihaela, daca el nu te saluta poate doreste sa te tina la distanta din motive serioase : poate are pe altcineva sau poate pur si simplu nu doreste sa te raneasca. Poti purta cu el o discutie serioasa despre sentimentele tale, sau pur si simplu indeparteaza-te de el si vezi daca el se apropie din nou de tine. Daca nu se apropie ramai distanta si cauta pe altcineva happy

| Donzie a răspuns:

In primul rand, sper ca ti-ai dat seama ca si el e intereesat de tine din moment ce a avut reactia asta (altfel nu ar fi ezitat sa-si bata joc), dar probabil ca fiind buni prieteni s-a speriat de ideea ca ati putea fi mai mult, in sensul ca nu stie cum sa reactioneze - un sentiment comun pentru majoritatea baietilor. Stai linistita, comporta-te normal, intra tu in vorba cu el despre orice, da-i sentimentul de siguranta si intelegere, ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, ai sa vezi ca iti va cadea in cursa. Ba mai mult, nu numai sa nu aduci vorba de subiect, dar poti sa si cochetezi cu un alt baiat asa incat el sa te vada, dar fara sa exagerezi, doar sa-i dai de inteles ca ai destui pretendentii si ai putea oricand sa iti alegi unul. Orgoliul lui masculin isi va spune cuvantul si ai sa vezi ca va actiona el de data asta. Nu uita sa fi vesela si comunicativa cu toata lumea, sa pari ca te distrezi tot timpul, dar fara sa fi rece fata de el...asta il va scoate din minti.

| Mihaela_1056 a răspuns:

Nu poti face nimic.El o iubeste pe alta. Poate doar tu crezi ca erati foarte buni prieteni.hee hee.

| bobec a răspuns:

Sa ii spui ca vrei sa ramaneti prieteni cu toate ca il placi! Marog...in intrebare trebuia sa ii specifici si temperamentul dar eu asa as vrea sa faca o fata!

| MrDanette007 a răspuns:

El neaga faptul ca te iubeste si este speriatoarecum de situatie trebuie sa ilocnvingi sa vorbiti calm si deschis fara inhibitii

| Dani223 a răspuns:

Spune`i ca tii mult la el si nu vrei sa va stricati prietenia. daca sunteti prieteni buni va intelege. Si cine stie? Spune`i ca iti place de el si ca ati vrea sa fiti impreuna