| Cdzgariat a întrebat:

Hey TPU:*! Imi puteti explica semnificatia cuvintelor "preludiu sau postludiu"thinking, mai exact referinta.se refera la inceperea vietii sexuale?thinking
FUNDA RESTUL VOTURIhappy!

Răspuns Câştigător
| Kolume a răspuns:

Preludiul consta in mangaierile/saruturile inaintea unui act sexual, postludiul este acelasi lucru, dar dupa desfasurarea actului sexual.

2 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Nu se referă numai la sex, preludiu înseamnă o introducere în acțiunea propriu-zisă și postludiu o încheiere.

| Dani04 a răspuns:

Preludiu este perioada dinaintea actului sexual iar postludiu perioada de dupa.Preludiu si postludiu ai de fiecare data cand ai un act sexual.