| Nic0L a întrebat:

Oare e corect ca dupa. 3 zile dupa ce m-am desp de prietenul meu. sa imi gasesc pe alt cineva? eu tin mult la el. il iubesc. dar vreau sa fac cumva sa il uit. sfat?big grin

Răspuns Câştigător
| PrettyLittleLiarsBalonDeSapun a răspuns:

Daca tu chiar vrei sa-l uiti si crezi ca asta e cea mai buna solutie pentru. tine, de ce nu? Dar daca o sa fii cu altcineva si o sa te gandesti tot la el ce o sa faci?
Eu sincer cred ca ar trebui sa mai astepti putin(macar 1 saptamana), poate o sa va impacatiwinking
Si pana la urma ca sa uiti pe cineva nu trebuie sa-ti gasesti un nou iubit, sunt multe alte solutii; de exemplu:evita sa stai singura, iesi cat mai mult(e vara, vacantahee hee), distreaza-te cu prietenii, fa ce-ti place tie mai mult.
Pa pa! Sper sa-l uiti cat mai repede pe fostul(daca nu va impacatibig grin).

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu e corect faţă de nou băiat cu care vei ajunge!
Multe dintre voi nu vă gândiţi nicio secundă la sentimentele bărbaţilor ci doar durerea voastră interioară contează şi doar ce simţiţi voi contează. Bărbaţii? Dă-i în paştele mamii lor că le trece.
Ei, nu-i chiar aşa!
Dacă tu încă ai resentimente din fosta relaţie (şi sigur ai după doar 3 zile de la despărţire) mai bine stai singură o perioadă şi astfel ai mai multe şanse să-l uiţi.
Aşa, îţi vei face un nou prieten pe care sigur îl vei răni pentru că nici ţie nu ţi-ar conveni ca prietenul tău să se gândească numai la fosta, nu?!
Salut!

| irina20 a răspuns:

De ce sa vrei alt baiat atata timp cat tu iubesti pe altcineva?
Il vei face si pe el sa sufere si oricum, asta nu e o metoda de a uita un fost iubit, mai rau, complica situatia.Mai bine fa lucruri diferite, mergi la coafor, plimba-te cu prietenii, mergi in parcuri ceva ce-ti face placere.Bafta!

| NewClassic a răspuns:

Cel mai bine cred eu ca ar trebui pe un timp sa iti faci un hobby, sa te distrezi cu prietenii tai, sa mai stai cu ai tai s.a.m.d.Si ai sa vezi ca o sa-l uiti de altfel chiar ar putea sa apara un alt RomeowinkingMult succes...