| Aleeeeeeee a întrebat:

Ati vazut vreo data o stea cazatoare? Am auzit ca daca una trebuie sa iti pui o doarinta, este adevarat? Dorinta chiar se implineste? big grin big grin

10 răspunsuri:
| oanecorleone a răspuns:

Da am vazut si mi-am dorit sa nu se mai puna intrebari stupide pe TPU dar nu s-a indeplinit(si nu faceam referire la tine)

| katala a răspuns:

Exista multe superstitii ca asta! Daca incerci nu ai ce pierde.

| w1NNNd a răspuns:

Am vazut multe ...astea s superstiti ca implinesc dorinte adica nah nu stiu laughing

| raissa a răspuns:

Am vazut dar foarte rar trebuie sa ai noroc sa vezihappy si asa se spune ca se indeplineste orice dorinta happy ne anunti daca s-a indeplinit. pup

| lollopop a răspuns:

Superstitii...laughing

| andrutzic a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dar eu nu am vazut nici o data o stea cazatoare dar am citit pe un sait cu superstiti ca daca pe 10 august vezi o stea cazatoare seara ati vei visa alesul.

| mhg a răspuns:

Am văzut, însă nu cred în superstiţile astea şi nu mi-am pus dorinţă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, cand eram mai mica am esit afara noaptea nu foarte tarziu si erau multe stele si ma uitam la cer si nu stiu sigur daca a fost o stea cazatoare a fost o lumina frumoasa foarte mica si mi-am pus o dorinta nu sa indeplinit imediat sau a doua zi sa indeplinit cu timpul. nu sunt foarte sg este posibil sa fie adevarat sau nu dar nu iti face prea multe sperante si oricum daca nu vezi o stea cazatoare cand este ziua ta si sufli in lumanari puneti o dorinta si secretul este sa nu spui la nimeni.mult noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi din cáte am auzit, sunt 2 feluri de superstiţii :
* Chestia cu dorinţa;
* Cánd moare cineva.
Acum nu se mai ştie care sunt adevarate, şi care nu. Dar merită să încerci. Sper că te-am ajutat, şi succes cánd vezi o steluţăbatting eyelashes!

| stefy_5356 a răspuns:

Superstiitiii si eu am vazut ieri o stea cazatoare. pentru prima data dar nu mi-am pus nici o dorinta,,rolling on the floorrolling on the floor