| ωєιя∂σ ℓα яαρσят a întrebat:

Ma aflu intr-o situatie mai delicata sa spunem. Totul a inceput cand am stat cu un baiat pe nume x sa spunem, apoi l-am parasit pentru altul y de care eram indragostita mai de mult dar au intervenit lucruri si nu am putut fi impreuna. Cu x am incercat sa am o relatie dar cand a aparut y am dat dracu tot ce cladisem pana atunci. Ideea este ca acum cateva luni m-am despartit de y (dupa multe certuri, l-am mai si inselat- dar asta a fost pe la f sfarsitul relatiei si nici nu stie) si m-am intors la x fiindca numai cu x credeam ca am sa uit de y. Si au trecut luni intregi si nu il pot uita... plang intruna si imi e dor de el, imi e dor sa ma tina in brate, imi e dor de tot ce are legatura cu el.Cateodata imi vine sa chiulesc de la scoala si sa ma duc doar sa il vad o secuna si astept ca o nebuna olimpiadele sa ne intalnim :-

4 răspunsuri:
| valy1233 a răspuns:

Ai mai mult de 12 ani?
eu nu cred...

| valy1233 a răspuns:

Ai mai mult de 12 ani?
eu nu cred...si daca ai avea inseamna ca nu esti trecuta prin multe.winking

| sweetgirl9 a răspuns:

Decci zici ca e o ecuatie la mate cu x si y... asa... deci trebuia sa apreciezi ce ai langa tine la mom potrivit, y ala sa purtat ca un nenorocit nu? mda asa fac toti in general iubim pe vine nu merita iar cine merita da-i inkolo ( e o vorba care rimeaza pe tema asta da am uitat-o laughing) )
deci incearca sa vb cu x ala si vezi ce poti rezolvabig grin daca nu incearca sa nu te mai gandesti

| LΩ©i∆ a răspuns:

Ideea e urmatoarea: nici tu nu sti ce vrei! Cand esti cu x te gandesti la y si invers. Eu cred ca y totusi, te atrage prin faptul ca nu mai e langa tine, nu atat prin persoana lui. Cand era langa tine, l-ai inselat pentru ca ai obtinut ce ai vrut si ca prin urmare nu mai era nimic nou.Acum il vrei din nou pentru ca nu il mai ai. E in firea omeneasca ''Fructul interzis e cel mai dorit''. X e mai mult o alinare, dar nici tu nu esti sigura de asta. Gandeste-te care te face mai fericita, cu care doresti sa ramai si alege! Sti foarte bine ca nu ii poti avea pe amandoi si in adancul sufletului tau sti ce vrei.