| Gomez_Selena's_1992 a întrebat:

Ma simt foarte trista crying, imi place de un baiat si lui nu stiu daca ii place de mine...tin la el foarte mult si cand ma gandesc la el parca intru asa intr-o stare trista stiind ca el poate nu tine la mine la fal cum tin eu la el. Mi-a zambit de mult ori dar pentru mine asta nu inseamna nimic. Ne imtalnim aproape in fiecare seara cand vine si el pe afara, dar nu prea am avut de multe ori ocazia sa sram de vorba.sad
help me TPU! ajutati-ma sa ies din starea asta trista.

Răspuns Câştigător
| WhisperSsS a răspuns:

Alohaa!
Draga mea, te rog frumos nu te mai intrista! N`ai de unde sa stii ca el nu tine la tine. Macar incerca sa vorbesti cu el sa te apropi intr-un fel.
Eu nu prea inteleg cum te-ai atasat de el. Ai spus ca nu ati vorbit de prea multe ori. Asta insemna ca baiatul este super daca ti-a cazut cu tronc doar din cateva convorbiri.
Eu iti propun sa te uiti la un film de comedie ceva. Daca vrei da-mi mesaj privat ca iti fac eu cateva recomandari happy... Cumpara`ti o sticla de suc, prajiturele si dai PLAY! Si uiti de toate... Hai ca nu e ultimul baiat din lume :*.

Tu ai grija de tine si incerca sa te apropi mai mult de el. Daca esti trista ce rezolvi?! Nimic! Lupta si tu putin ca poti sa pierzi o batalie dar razboiul niciodata nu o sa il pierzi.

Hai putina incredere! Te implor. O sa fie bine ai sa vezi. Nu astepta sa apara alta fata si sa ti`l fure... Incerca macar! Fii insistenta dar nu enervanta.
Sunt sigura ca te vei descurca! Mult noroc :*. Ai grija de tine! Si capul sus, nu este un capat de lume. Da`mi un zambet frumos si la atac!

6 răspunsuri:
| ciresik80 a răspuns:

Stai in apropierea lui si da-ti cu un parfum care atrage priviri, far away, alien, angel, euphoria, chance va veni singur sa vorbeasca cu tine, eu cucerit 5 tipi asa.

| Annim a răspuns:

Zimbetul nu inseamna nimic pentru tine? Ar trebui sa insemne. Zimbetul un-ei fete e usor de falsificat,, insa a unu-i baiat nu e tocmai la fel. Daca iti zimbeste inseamna ca te accepta ca persoana de discutie, inseamna ca-i trezesti placere cind te vede Etc (depinde in ce mod iti zimbeste)
Si cit ai de gind sa stai cu aceasta tristete? Nu mai sintem in 1600 sau 800 in zilele noastre chiar si fetele pot cuceri asa ca Head up si du-te si vorbeste cu el daca doresti sa-ti dispara melancolia. GOOD LUCK

| daassh a răspuns:

Eu nu va inteleg(pe voi fetele) mai bine stati triste decat sa vorbiti cu ei, sa le spuneti de sentimentele voastre, eu nu va inteleg, asteptati sa va cada din cer, dar nu faceti din punctul acesta de vedere, pai du-te vorbeste cu el, nu mai sta asa eu nu stiu de ce nu vorbesti cu el, mai bine esti trista si plangi, decat sa mergi sa petreci timp cu el sa te simti bine.Chiar nu va inteleg, in fine PACE!

| Gomez_Selena's_1992 explică (pentru daassh):

Pentru voi baietii e usor sa vorbiti laughing o fata nu e ca un baiat, pentru ea asa ceva e important, dar sa stii ca o sa tin totusi cont de sfatul tau laughing mersi :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A deci doar l-ai vazut pe strada pe unu si gata vrei sa fi cu el.
Imi pare rau sa te anunt, dar asta nu e iubire.Pana nu il cunosti cum ai vrea sa fi cu el?

| GoDiePlease a răspuns:

Incearca sa prinzi cateva momente singura cu el si sa ii marturisesti sentimentele tale sau daca esti mai timida de felul tau asteapta ca el sa faca primul pas ori da-i indicii ca il placi ( gesturi, sms-uri etc.)