| RockOut4ever a întrebat:

Merg la taekwondo si este acolo un tip dragut, la inceput doar zambeam unul altuia ne asezam unu langa altu (ori el langa mine ori eu langa el) (PS: prima data cand m-am asezat si eu langa el a scos un da, de s-a auzit juma de sala). El e mai timid stiu asta de la mai multi prieteni comuni (nu de la taekwondo ). Acum vreo saptamana mi-a scris sall pe facebook dar nu am vazut mesajul decat dupa ce a iesit, dar azi mi-a scris din nou sall pe facebook si am vb oleaca. (Eu i-am dat add pe fb ) dar la antrenament a fost oleaca, mai indiferent, adica mai intorcea capul din cand in cand in spre mine, nu la fel de des ca de obicei, dar in schimb parea destul de fericit. Apropo la antrenament nu a vb cu mine, nici nu m-a salutat. Tinand cont ca eu am facut primul pas i-am dat add pe facebook, el pe al doilea, a intrat in vorba cu mine pe facebook, Care ar fi urmatorii pasi? credeti ca ma place? Dc nu a vorbit cu mine la antrenament (ma gandesc ca nu a facut-o pentru ca e mai timid)?

Dau funda la cel mai bun / logic raspuns si la restul vot si nu uitati sa raspundeti la toate intrebarile :*

2 răspunsuri:
| Heys a răspuns:

WOW i-ai dat ADD pe facebook daca tie iti e rusine de el eu ce sa iti fac du-te si u si vb cu el in lumea reala nu trebuie sa te duci la el si sa ii zici ma vrei sa fi cu mine? El o sa zica probabil Da.si tu zici: Bine si acu ce facem?rolling on the floor asta e clasica da asa o sa se intample.SCZ acum raspunsul logicbig grin

1. Urmatorul pas e sa vb cu el in realitate da nu deste relatia voastra sa vb pur si simplu sa vezi cum e el nu doar din auzite. Poti sa si flirtezi cu el pe facebook si in realitate sau pe mess unde ti se pare mai usorbig grin.

2.Pai sa iti spun un lucru.Asta cu indiferenta. Baietii timizi atunci cand le place de o fata si ea le face avans ei sunt indiferenti pentru ca au ce lua.Nu stiu daca te place pote ca da poate ca nu dar nu te baza pe asta tu fi zigura pe tine.

3.Pai voi ati vb pe FaceBook despre ce ati facut la antrenament sunt 100% sigur.Nu neaparat ca este timid dar erau si prieteni lui si ai tai si nu prea se cuvine sa vina sa vb cu tine ca sa iti spuna baiatul nu te supara dar nici eu nu veneam pentru ca nu ai nimic serios cu el.SI cu iubita mea de ex cand ma duc la liceu o sarit cand ne vedem o intreb ce face si din astea si gata ca nu stau sa vb despre stiu eu ce in locuri nepotrivite.Asa vb intre 4 ochi cu ea sa stam la taclale/

| MegaParty a răspuns:

Fii atenta daca prima data statea langa tine normal ca te placea si la faza cu facebook-ul nu are cum sa fie suparat pentru o amarata de invitatie si in plus daca a dat accept... gandeste-te si tu, oricum baietilor le place sa mai necajeasca din cand in cand fetele dar ai incredere in mine tot te place si inprietenitiva mai mult da ai grija cum o faci pentru daca te imrietenesti ca, copii aia de cls a-2-a o sa creada ca vrei sa fiti doar prieteni asa ca multa bafta si nu uita de fundita.