| crisi649 a întrebat:

mi-a venit ciclul luna trecuta pe 26 si azi suntem in 26 si nu mi-a venit si mentionez nu mi-am incaut viata sexuala!

Răspuns Câştigător
| dan_2834 a răspuns:

Daca spui ca nu ti-ai inceput viata sexuala nu ai de ce sa iti faci griji.Depinde de varsta ta, Poate ca ti se regleaza ciclul sau poate ca ai racit si de aceea iti intarzie.Nu trebuie sa te alarmezi.O sa vezi ca o sa iti vina peste 1-2-3 zile.Insa fii mai atenta sa nu mai racesti ca poti avea complicatii mai tarziu cand o sa vrei sa ai un copil si nu o sa poti.Cu sanatatea nu e de joaca!

8 răspunsuri:
| cryssa a răspuns:

Poate nu ai ciclu regulat
nu e grav, o sa iti vinaoh go on
dureaza ceva ani pana sa se regleze, la unele fete nu se regleaza deloc

| candygirl a răspuns:

E doar o intarziere. daca nu ai facut nimic, nu ai de ce sa iti faci griji. se mai intampla happy.

| Siimooona a răspuns:

Care e intrebarea?

| iulianlica a răspuns:

Nu are nimic. e posibila o simpla intarziere. probabil de la o dereglare hormonala. dar daca si dupa 12 zil nu este nici o schimbare,,, consulta-ti md. ginecolag[orice femeie trebuie sa aiba unul.]

| crisi649 explică:

App scuze vruiam sa scriu 27!

| Mady99 a răspuns:

Stai linistita...Si mie mi-a venit cateodata mai devreme cateodata mai tarziu...Si cum zice si Alexa, ai grija sa nu mai racesti{sa stai pe locuri reci}ca apoi vei avea complicatii.Sh mama mea a racit sh a fost operata.big grin.Sh,sh acum mai are probleme.

| CrazyGirl1234 a răspuns:

Stai linistita, eu am 12 ani si.mi-a venit de la 10big grin ciclu' nu vine fix dupa o luna. vine cu 2-3 zila mai tarziuhappy pooop

| AnaRalu a răspuns:

S-ar putea sa te fi racit si e o dereglare a ciclului. Nu trebuie neaparat sa-ti faci probleme. Mie mi-a intarziat o data 3 luni, am mers la gincolog si mi-a dat niste pastile, dar n-am avut alte probleme. Daca iti intarzie si tie mai mult de o luna jumate poti consulta un medic ginecolog. Nu-ti face mai nimic daca esti inca virgina, asa ca nu are de ce sa-ti fie frica.