| Luminou a întrebat:

Mie imi place de un baiat, dar e cu 4 ani mai mare ca mine (eu am 15 ani el are 19) si suntem buni prieteni, dar nu stiu daca sa-i spun ca imi place de el.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Bibixz a răspuns:

Daca as fi in locul tau nu i-as spune, pentru ca daca sentimentul nu este reciproc se va strica si prietenia dintre voi.

5 răspunsuri:
| Dianaㄨ a răspuns:

Asteapta, va veni de la sine daca este ceva chimie intre voi.

| anonima1995 a răspuns:

Eu te sfatuiesc intai sa ii dai de inteles, iar apoi sa-i spui.

| allynNa20 a răspuns:

Spune-i si vezi ce urmeaza...asta e.Risca.

| catyZz a răspuns:

Ar trebui sa ii spui ce simti pentru el ..si daca sentimentul este reciproc atunci ar putea fi o relatie frumoasa intre voi 2. dar daca baiatul respectiv nu simte la fel pentru tine.ii poti spune sa nu se supere pe tine si sa ramaneti prieteni in continuare..succes..sper ca te-am ajutat big grin

| Adyshor11 a răspuns:

Buna pufuletzu
eu cred ca ar trebui sa-i spui deoarece poate si el simte acelasi lucru pentru tine si ar trebui si el sa afle de sentimentele tale eu cred ca ar trebui sa faci acest pas indiferent cit de greu iti va fi deoarece poti sa pierzi o mare sansa si eu zic sa fii sincera cu el daca tii la el.si din expierenta mea cred ca virsta deloc nu conteaza eu am trecut prin chestia asta si i-am spus ca-l iubesc si nu am regretat deoarece el mi-a spus ca si el ma iubeste asa fa si tu ca mine ce ai de pierdut?
bafta!
winkingfundita te rog