| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Sunt baiat si m-am indragostit de un baiat de la mine din clasa(suntem buni prieteni,ne ajutam reciproc). Oare ar trebui sa-i spun ca-mi place de el? Simt ca innebunesc, ma uit numai la el, caut numai prilejul sa fiu numai langa el.Ce trebuie sa fac? Ce sfat i-mi puteti da?

Răspuns Câştigător
| DarkAngel94 a răspuns:

Sa ii spui ceea ce simti nu cred ca este o idee prea buna fiind ca ai sanse sa o ia rau si sa pierzi si relatia de prietenie pe care o aveti. Incearca o apropiere discreta sa vezi cum o sa reactioneze. Bafta

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atata timp cat baiatul nu face nimic, nici tu nu ai ce face, altfel risti sa devii penibila.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Romanii, dar mai ales copiii, nu sunt foarte receptivi la ideea de homosexualitate, inclusiv eu. Chiar si in zilele noastre e tot un subiect destul de tabu. Eu zic sa astepti si sa-ti cantaresti foarte bine gesturile in prezenta prietenului tau si in acelasi timp sa-ti dai seama daca exista vreo sansa ca si el sa simta la fel. E foarte periculos pentru un pusti sa-si declare sexualitatea asa, poate avea urmari neplacute. Ceilalti copii se vor amuza pe seama ta, ceilalti parinti pot reactiona agresiv...

Eu zic sa ai rabdare si sa te gandesti foarte bine la urmatorul pas si la urmarile acestuia. Si cand te vei face mare, te rog foloseste prezervativul, voi sunteti mult mai predispusi la anumite boli.

| dragutzairina a răspuns:

Stiu ca este cam ciudata situatia dar nu stiu incearca sa stai mai mult cu fete poate iti trece. Genul asta de relatii mie mi se par cam...ciudate...imposibile.Succes.Fundita?big grin

| Swordsman a răspuns:

Vorbeste despre asta cu medicul tau de familie, se corecteaza cu hormoni. Si crede-ma, femeile sunt chiar misto, ar trebui sa incerci!

| Maddutzakiss a răspuns:

Pai ar trebui sa ii spui dar cred ca se va simti incomod stiind ca prietenului lui cel mai bun ii plac baietii si mai ales ca e indragostit de el dar decat sa stai asa sa suferi mai bine vezi ce se intampla daca ii spui

| AtIr a răspuns:

Deci sa inteleg ca esti gay.Tu stiai asta? Nu este problema.Dar poate el nu e, si din chestie asta sa stricati toata relatie de prietenie.Eu zic sa-ti lasi sentimentele pentru baieti deoparte sa incerci sa le ai pentru o fata, decat sa-ti pierzi prietenul..si poate ca nu esti indragostit de el ci pur si simplu tu esti mai atasat de el.Ai grija daca ii spui s-ar putea sa nu mai vb cu tine sau sa zica ceva de genubig grinu-te mai de aici! esti nebun cum sa-ti placa de mine doar sunt baiat? sau o sa creada ca faci misto de el.In cazul in care e gay poate fi reciproc dar ma indoiesc.

| deliahusky90 a răspuns:

Un sfat spune-i ce simti nu te bate nimeni..doar spune-i.

| Gicoboy a răspuns:

Intotdeauna am avut o lipsa de respect pentru poponari, dar vad ca lumea o ia razna. Oricum o sa te arate toata lumea cu degetul si prea multi prieteni nu o sa ai in viata, cel putin nu din societatea buna a tarii noastre. Asa ca fa ce simti si spune-i. Macar treci peste pasul asta si aflii care e continuarea. Sau poate te refuza si iti revii la normal!

| cosmyn32 a răspuns:

laughing)), ai grija sa nu iti mai placa de baieti in mod deosebit.

| AliciaR a răspuns:

Sa nu ai o mare dezamagire daca lui nu ii plac baietii rolling on the floor