| tslex a întrebat:

O poveste pe scurt. am fost cu o fata 2 luni (aprilie-mai) pana la vacanta de vara. am luat amandoi hotararea sa luam pauza pe timpul vacantei pentru ca ea a fost plecata la tara tot timpul. trebuia sa ne "cuplam" iar la inceputul scolii. insa din pacate suntem ca 2 straini. nu ne salutam. ne uitam decat unul la altul. m a intrebat pe mess ce fac dar am vorbit decat 2 min. azi nu ne am vorbit deloc. Ce credeti ca ar trebui sa fac? sa ma duc sa vorbesc cu ea? credeti ca mai putem fi iar impreuna? ca la inceput? tin mult la ea..nu as suporta sa o vad cu altcineva.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca i-ai dat pauza, fata a folosit-o si ai fost inlocuit. Daca e pauza, faci ce vrei nu? Mare prostie! Auzi tu, pauza la iubire!

| tslex explică (pentru neutrino):

Nu eu i am dat pauza. ea a fost toata vara la tara. era clar ca nu ne vedem. deci a fost ceva de asteptat.

| soriinaa a răspuns:

Daca tii mult la ea, atunci nu mai pierde timpul. Du-te si vorbeste cu ea, pana nu o face altul. Probabil asta si asteapta, dar atunci cand fetele tot asteapta iar baiatu nu face nimic, la un moment dat se satura de asteptat. Asaa ca daca nu ai suporta sa o vezi cu altul atunci nu inteleg de ce mai intrebi ce sa faci. Daca aveai nevoie ca cineva sa iti spuna exact ceea ce vrei tu sa auzi, atunci o fac eu. Du-te, vorbeste cu ea, spune-i ce simti si intreab-o daca vrea sa fie din nou cu tine. Baftaa;*