| ABC1 a întrebat:

O prietena de a mea e foarte ingrijorata (are 18 ani) are acuma primul ei iubit cu care ar vrea sa intretina prima ei relatie sexuala.Dar iubitu ei are impresia ca ea nu mai este virgina, iar ea i-a spus ca nu este virgina, dar este virgina.Credeti ca va afla iubitu ei ca ea de fapt este virgina? Eu i-am zis ca mai bine ii zice adevaru decat sa-l minta, dar nu poate deoarece iubitu ei e foarte sensibil cand vine vorba de minciuna.Va rog nu stiu cum sa o ajut imi dati un sfat? Multumesc & Funda!

Răspuns Câştigător
| Black_Ics_1995 a răspuns:

Aiurea, eu as fi mai incantat sa dau de o virgina, deci nu inteleg de ce ar fi mintit. Totusi, are doua variante: este sincera cu el si ii spune sau o face cu el si la inceput strange din dinti si mimeaza placerea.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mai bine sa-i zica adevarul pentru ca daca este un baiat experimentat isi va da seama ca a fost mintit

| ABC1 explică (pentru mona):

Cum isi va da seama?

| 0IoAnA0 a răspuns:

Normal ca va observa, daca o va durea sau ii va curge putin sange. Daca nu vrea sa se supere foarte tare pe ea ar fi bine sa ii zica. Iar daca e "sensibil" la minciuna ii poate zice ca ii era frica sa ii zica, ca poate ar fi considerat-o fara experienta(ca sa iasa tot ea bine) ca ii e foarte frica de prima data si poate el se va imbuna si o va linistii. Dar pana la urma daca o iubeste o accepta asa! happy

| ABC1 explică (pentru 0IoAnA0):

Da...cam asa e, multumesc de raspuns dar pana la urma i-a zis si totul este bine happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

S-o faca cu altul inainte daca umblu cu din astea

| OnuOnulică a răspuns:

Sigur aceea prietena nu esti tu? laughing

| ABC1 explică (pentru OnuOnulică):

Nu daca as fi fost nu as fi spus ceea ce i-am zis eu.

| Alcyon a răspuns:

Poate ca l-a mintit de teama ca o s-o lase. Mai sunt si indivizi de-astia, care cauta doar aventuri si nu vor fete virgine, de frica sa nu se lege la cap cu ele. Ar face bine sa-i spuna adevarul. In felul asta o sa afle sigur ce fel de om e. Daca o sa fuga, sa nu planga prea tare. Inseamna ca nu era decat un afemeiat.

| Cristinutzaa2806 a răspuns:

Daca tine la ea/o iubeste cu adevarat nu se va desparti pentru o minciuna.Mai bine i-ar spune adevaru si gata, dar doar daca el deschide acest subiect